Një fotografi sa një mijë fjalë! Njerëzit shkrepin kujtimin e tyre dhe përshkruajnë definicionin e tyre të ‘braktisjes’, pjesë edhe Shqipëria

Foto nga avionet e braktisur të Kuçovës

Ndonjëherë një fotografi vlen më shumë se 1000 fjalë!

Njerëz nga e gjithë bota kanë “përshkruar” përmes fotografive të shkrepura nga ata vetë “definicionin” e fjalës “braktisur”!

  • Kjo varkë ka qenë një pikë referimi në bregun e Devonit të Veriut për shumë vite. Me kalimin e kohës, stuhitë dhe dallgët e detit e kanë “varrosur” edhe më thellë në rërë.
  • Kjo biçikletë e harruar nga pronari i përshtatet përkryer fjalët “braktisur”.

  • Si një pikturë ngjyrat e së cilët janë zbehur nga koha, duket kjo ndërtesë prej druri, e vjetër dhe e braktisur.

  •  Kur Shqipëria tërhoqi flotën e saj të avionëve MiG dhe YAK i la ata të kalbet në Aeroportin e Kuçovës. Këto janë disa nga qindra avionë të ulur në vendin e tyre të pushtimi

  • Një makinë klasike, e braktisur në një fushë, duke shijuar një perëndim tjetër të bukur të diellit.

  • Një kasolle peshkimi e braktisur prej kohësh, duke u tretur ngadalë në det në Point Reyes, California.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Nisin kremtimet e 109-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë! Meta, Rama dhe Nikolla në Vlorë