Një sudanez me 62 mijë euro në valixhe dhe egjiptiani me pistoletë 'çakmak', si i 'mori në qafë' skaneri në Rinas (FOTOT)

Arma 'çakmak'

Arma 'çakmak'

Një shtetas egjiptian është kapur në aeroportin e Rinasit teksa po transportonte një pistolete çakmak teksa ishte për të udhëtuar drejt Gjermanisë.

N. B nga Egjipti ishte me vendim dëbimi nga Shqipëria për kalim të paligjshëm të kufirit. Gjatë kontrolleve të bagazheve imazhet e skanerit kane dalluar një send në dukje pistolete duke alarmuar policinë e cila, nga kontrolli verifikoi se bëhej fjalë për një pistolete çakmak të futur në një këllëf të zi.  Egjiptiani do të udhëtonte drejt Gjermanisë dhe mbajta e këtij sendi mund të rrezikonte sigurinë e avionit.

Ai është intervistuar edhe nga agjentet e anti-terrorit pre qëllimin e mbajtjes se pistoletës çakmak.

Ndërkohë që kontrollet e shtuara nga policia e komisariatit Rinas kanë zbuluar 2 raste tentative për të kaluar sende të paligjshme. E. M nga Sudani por me leje qëndrimi në Shqipëri u ndalua teksa vinte nga Dubai. Nga kontrolli në vijën e dytë pas dyshimeve në bagazhe atij iu gjetën 62 mije euro te cilat nuk i kishte deklaruar në doganë.

K.T.//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Drejt djegies së raundit të tretë, mendoni se PS duhet ta zgjedhë vetë Presidentin?×

Lajmi i fundit

John

‘Galaktikët’ pushtojnë sërish Europën, Reali kampion i Champions League për herë të 14