Infektohet me COVID-19 mjeku i njohur Roland Xhafo! Shehu: Jam i bindur se edhe nga shtrati do të vijojë punën e tij

Roland Xhaxho

Mjeku i njohur reanimator Roland Xhaxho është infektuar me koronavirus dhe ndodhet i shtruar në Spitalin Infektiv në QSUT. Ministria e Shëndetësisë tha se mjeku paraqitet në gjendje të stabilizuar shëndetësore

Për mjekun e njohur shkroi edhe ish-deputeti demokrat Tritan Shehu.

"I dashur Landi te urojme sherim te shpejte! Kolegu, miku i ngushte, reanimatori i talentuar, novator i vecante e pedagogu njerezor Prof. Roland Xhaxho, eshte shtruar sot ne repartin infektiv i prekur nga ky virus. Mbasi ka qene gjate gjithe kesaj periudhe person kryesor ne pershtatjen e sherbimeve te reanimacionit per perballjen me kete epidemi, sic duket do t’i duhet te “pushoje” disa dite, tashme si pacient i perkoheshem. Megjithese jam i bindur se dhe nga dhoma apo shtrati i spitalit do te vazhdoje te jape kontributin e tij te cmuar me dijet, energjite e optimizmin e perhershem. Sherim te shpejte aty midis kolegesh,"-shkruan Shehu.

Ne.k./G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të hapet transporti publik e ai ndërqytetas?

Komento

Komente

 • Fredi DOBIÇI LLAPAQËN: 04/04/2020 16:06

  O Tritan HAJDUT Shehu , ngele gjithé JETÉN ténde duke "FLUTURUAR' me PRESHIN e LUSHNJES té NGULUR né BYTHË , O MAVRIJA E ZEZÉ !!! O GAGAÇ Tritan ZAGARI , O LEHAQÉNI Profesionist i RRUGÉVE !!

  Përgjigju
 • qytetari: 04/04/2020 14:13

  O prasi mos na jep men po shko dhe ti ne krye te detyres.. Bytha juaj keni 30 vjet qe tallni trapin ..

  Përgjigju
 • Jambi: 04/04/2020 14:06

  Tritan po preshi ndikon për covidin si thua ti????

  Përgjigju
 • Diku: 04/04/2020 13:24

  Po sigurisht qe edhe nga shtrati do vijoj punen me kartoter! C’flisni budallalliqe Zoti Preshi!

  Përgjigju
 • Ben Tironci: 04/04/2020 13:01

  O Trina ty nuk te ze koronavirusi se ke honger preshin e Lushnjes ne b*** po ke surrat me shkru ti pse nuk vesh bluzen e bardhe dhe te shkosh ne front por ngele duke ngrene vec m*** ekraneve ptu rrace e keqe

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Covid, në Itali regjistrohen 3503 të shëruar dhe 70 vdekje në 24 orët e fundit