Njohja e Kosovës nga Xhamajka, Cakaj: Forcon rolin e saj në arenën ndërkombëtare

Njohja e Kosovës nga Xhamajka është përshëndetur dhe nga Ministri në detyre për Punët e Jashtme, Gent Cakaj duke e cilësuar një lajm të mirë dhe se një njohje nga një tjetër shteti forcon rolin e Kosovës në arenën ndërkombëtare.

'Ky veprim shënon jo vetëm një moment të ri në kapitullin e marrëdhënieve mes Kosovës e Xhamajkës por edhe rikonfirmon se kauza e drejtë e shtetit të Kosovës vazhdon të jetë shumë e fuqishme në arenën ndërkombëtare', shkruan Cakaj.


Lajmi kryesor:

Pavarësia e Kosovës njihet nga një tjetër shtet


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

Efektivë policie përdorues droge, Report Tv mëson rezultatet e para të testeve! Do të përjashtohen nga uniformat blu! Sigurohet sasia e parë e testeve edhe për shoferët