Nominoi grupin e Luizit dhe largoi Efin, rrjeti shpërthen kundër Dea Mishel: Je personi më i urryer i shqiptarëve

Nominoi grupin e Luizit dhe largoi Efin, rrjeti shpërthen kundër Dea Mishel: Je personi më i urryer i shqiptarëve

Dea, Amos dhe Luizi

Nominimi i Deas për treshen më të përfolur dhe më të mbështetur nga publiku, ka shkaktuar një shpërthim në rrjet. Dalja e Efit ka irrituar ndjekësit besnik të Big Brother, të cilët kanë shpërthyer në ofendime ndaj blogeres. Duke e cilësuar me epitete të ndryshme mjaft fyese, publiku tashmë ka dalë edhe në përfundimin se çdo gjë është e manipuluar nga produksioni dhe se dalja e Efit nuk ishte e drejtë.

Ka qenë lojë apo hakmarrje? Kjo ishte pak a shumë pyetja që Arbana u drejtoi pak a shumë opinionistëve mbrëmë, të cilët e cilësuan Dean një lojtare të fortë, por nga ana tjetër rrjeti mendon të kundërtën.

Disa komentues në rrjete sociale madje kanë paralajmëruar një protestë për daljen e Efit, ndërsa disa të tjerë e kanë cilësuar Dean si njeriun më të urryer shqiptar. Për Dean, ka qenë një vendim mjaft i rëndësishëm, një shans që iu dha nga një quiz i ashtuquajtur Lojë Inteligjence, pasi të gjithë biem dakord që vetëm inteligjencë nuk tregohet me ato gafa.

DeaMishel fitoi lojën edhe pse nuk njihte datëlindjen e heroit kombëtar, ka thënë një tjetër komentues.

Gjithsesi, pritet një shpërthim edhe më i madh në rrjet nëse Dea nuk lë shtëpinë e Big Brother të martën, pasi të gjithë përveç Kristit, janë në nominim. Dhe shumica  e publikut nuk preferon ta shohin më Dean brenda shtëpisë.

 

1/7
G.MO/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ana: 06/02/2023 18:47

  E tmerrshme si i denigrojme njerezit ne per zotin..Bejme idhull njerin e shajme tjetrin ne menyre barbare.. E frikshme sa te dhunshem jemi..Eshte loje o njerezzzzzz.Dea luajti bukur dhe forte,jo (si vjet uaa e Kam shume te veshtire bla bla bla) ..Pati mundesine hoqi ushtaret qe mbrojne kullen si ne shah..Ca I keni keto..Adhuroni njerezit si perendi..Sa ishte thjesht nje kengetar Luizi as donte t'ja dinte njeri..Tani qe fillon mashtron (per semundjen) ,shantazhon (te gjithe do te bej ate kete,bullizon femrat ( Team p.sh e beri per uje te frohte)) turp turp ..dhe ca beri populli e Quan luan,mbret etj etj,,Olta Ben te njejten gje Po eshte femer dhe ti biem sa me shume..Ti gjuajme me gura te tjereve se na shan luanin.. Ah lumi na marte ne ca turpi jemi per zotin..Shijoni spektaklin dhe shijoni levizjet e tyre,lerini keto se lat nam..Hajt filloni me shani pak mua tani se eshte zakon kjo..

  Përgjigju
  • Yzi ahmeti: 07/02/2023 10:20

   Një manipulatore një nënë e pa dinjitet që e len djalin 2 vjeq dhe një grue burri që në sy të popullit e josh të dashurin e vet para syve të burrit dhe gjith farefisit është turp

 • Bisha: 06/02/2023 17:17

  Pra i bie qe Luizi eshte personi me i pelqyer i publikut ??? Hahaha dmth publiku yne ka rrjedhur. Ju lutem mos genjeni mendjen per ate "artist" qe nuk di te shprehet pa dialekt si qytetar 100%.

  Përgjigju
 • Shkelqim: 06/02/2023 15:34

  NJERIU ME I URRYER ESHE LUIZI

  Përgjigju
 • Ola: 06/02/2023 12:05

  Dea njeri ma negativ qe kam pa e nigju kto 65vjet aq e re dhe intrigante sado te jet loj e tregovi shpirtin e zi te dasma po zevendesi i grave amosi pupupupu turpi i nje mashkulli shif e shkruj

  Përgjigju
  • Ben: 06/02/2023 12:42

   o njerez idiot sa seriozisht qe i merrni kto lojra qe bejn kta te top kanilit mutit.po inteligjenca qenka shum posht ktu ne arnautistan.

 • dashi havase: 06/02/2023 09:19

  e mor popull ku je katandis te merresh me nji mashtrues ordiner si ky luis trapi .program me kot skisha par ndonjeher

  Përgjigju
 • Aleksandra Pasko: 06/02/2023 08:31

  Produksioni u tregua naiv,duke menduar do ta hanin sapunin per djathë shikuesit, me ate që beri ,duke ia lenë Deas në derë mëkatin. As fitoren nuk do ja lere Luisit, por do sajojnë nje diçka tjeter te turpshme. Sa per atë qe produksioni e shpalli me " inteligjente" eshte për t'u shkulur gazit. Ndoshta po kaq" inteligjent" do të jete edhe dhpallesi i inteligjencës së Deas Turp e marre! Emision mashtrues!

  Përgjigju
 • T.N: 05/02/2023 18:12

  Energji negative,femër antipatike që shkon çift me një karagjoz regjizor mielli,,turp!? Nuk e kam për nominimin,po për frazeologji ndaj "dasmës"Luisit e Kiares!? "Bravo" regjisë big brother që ulë nivelin me "personalitete" si ju e Amos,,!? Uji në pishinë e çveshja në pyll,gafat në pergjigjet e pyetjeve tregojnë shkallën e juaj "Vipa",,!? Niveli jot është jo 9,5,po asë 5,9!?

  Përgjigju
 • Admir: 05/02/2023 12:44

  Budallek, Shqiprise

  Përgjigju
 • Arjan ZEKA: 05/02/2023 12:26

  Dea beri gjene e duhur, ate qe nuk e beni ju si produksion!

  Përgjigju
 • "Fenomeni Big Brother": 05/02/2023 12:07

  Po lini nam me këtë Big Brother për Zotin! mëngjes drekë darkë Big Brother... sikur sidomos këta të rinjtë të kishin të njëjtin vullnet edhe për punë, për rritje rrogash e për të drejtat e tyre aq sa kanë për Big Brother, Shqipëria do ishte disa here më mirë. Është e vërtetë se po patën telenovela turke, thashetheme, halle dynjaje dhe Big Brother në Shqipëri janë në rregull

  Përgjigju
 • Erik: 05/02/2023 11:54

  Luizi është luan, ai shan e ofendon se gjithmone fajin ia kanë femrat e shtëpisë, ai vetë eshte engjell. Dea, Olta, Tea, Kejvina, Diola janë të pështira, Luizi është lojtar super. Ai mundet t’i zhgaravise, t’i shkeli me këmbë, t’i mbush me mxt, te beje çiçin para tyre, madje dhe te mast.rboje ne dhomien e ndenjies, sepse ai eshte mbret. Edhe me e bukura, grate, nenat, gjyshet janë ato qe jane me teper me Luizin, forca dhe zemra e #teamLuiz. Quo vadis Shqipëria ime?

  Përgjigju
  • Boss: 25/04/2023 18:50

   Njërëz të pështir jeni ju që shani luizin bëni si të qytetetëruar kur shef Dean Oltën amosin dhe sh të tjer ata janë fituesa për 10% të skuthave të shqipris që jan intrigantë,injorantë,imitim i snobbozmitdhe kta të tj në bbv thonë do e xhvesh luizin në mal do e djeg me benzinë do shes fmij dhe organet e tyre si nuk e keni kuptuar që luizi nuk është kështu jasht dhe thoni që esht dështak por ju që flisni për dështimin e shoqërisë janë nga njërëz si Dea Olta amosi Tea dhe të tj

  • Ben: 06/02/2023 11:41

   o lapsi po qe ky luis trapi perfaqesues i maskullit shqiptar paska mar fund ky vend po fatmiresisht ai nuk perfaqeson asnjeri perveçvetes se tij si njeri i peshtire.

  • Erik: 05/02/2023 14:44

   Luizi tipiku i dështakut në jetë. Ka pas gjithë të mirat në dorë, talentin, suksesin, një minierë ari në dorë për të qenë sot në çatinë e botës dhe ka përfunduar specialist në KESH për të marrë një rrogë paraziti. Me atë karakter mashtruesi ordiner ia kanë kthyer kurrizin të gjithë në jetën reale, kam përshtypjen edhe e ëma është tejet e lënduar nga sjellja e tij.

  • Lapsi: 05/02/2023 13:05

   Vadis diku ku e kupto vet ti pasiv i padeklaruar. Luizi pikerisht pse eshte shume simbol i shqiptarit te sotem po e fiton ate loje shume njerez ndihen te perfaqesuar prej tij ndryshe sdo ishte aty.Ndersa e kunderta ndodh me ato grate ordinere qe permend sepse ato dhe ne loje po shfaqin anet me te erreta te njeriut si pabesine,djallezine,keqdashjen,injorancen arrogancte.Sduhet harruar qe Dea Mishel e leshi me te birin kishte pare deri ne fund po deri ne fund ama ate videon e tmerrshme te atyre vajzave turiste qe u masakruan ne Maroc dhe ishte aq humoriste sa me bo shaka me shitje femijesh se bashku me kopilin Muj-Zaharia.Prandaj me kembe ne toke o riku se Luizi eshte kampion.

 • Sondazhi i ditës:

  Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

'Me gruan nuk përdor fjalë injorante', debat i ashpër mes Vesës dhe Arbrit: Flet broçkulla, të ka mbaruar koha si opinionist

'Me gruan nuk përdor fjalë injorante', debat i ashpër mes Vesës dhe Arbrit: Flet broçkulla, të ka mbaruar koha si opinionist