NOTAT/ Elseid Hysaj 'tradhton' sërish Kombëtaren, Laçi më i miri i ndeshjes! Strakosha hero

NOTAT/ Elseid Hysaj 'tradhton' sërish Kombëtaren, Laçi më i miri i ndeshjes! Strakosha hero

Moment nga ndeshja


Shqipëria barazoi 2-2 kundër Kroacisë në raundin e dytë të Grupit B për Euro 2024. Pas ndeshjes "SofaScore" dhe "FlashScore" kanë dalë me notat përkatëse.

Sa i takon vlerësimit nga "Flashscore", Elseid Hysaj "ngelet" në klasë dhe vlerësohet me notën më të ulët, 6,2. Ndërkohë Qazim Laçi me notën 8.3 është më i miri në fushë.

Sa i takon "SofaScore", këta të fundit me notën 8.6 i japin "medalje" Thomas Strakoshës si më i miri i ndeshjes. Sipas UEFA-s, ishte Kramaric i Kroacisë njeriu i ndeshjes, autori i një prej golave te Kroacia.

Notat sipas SofaScore

Notat e FlashScore


Lajmi kryesor:

Euro 2024/ Dramë dhe emocione deri në limite, Kombëtarja barazon 2-2 kundër Kroacisë! Laçi dhe Gjasula mbajnë gjallë shpresat e kalimit të grupit


S.DH/M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

'Tipologji e re e turizmit në Shqipëri', eksperti: Vijnë shumë të rinj! Jo për plazhe por për ture, Gjirokastra nga më të preferuarit

'Tipologji e re e turizmit në Shqipëri', eksperti: Vijnë shumë të rinj! Jo për plazhe por për ture, Gjirokastra nga më të preferuarit