Nuk justifikon pasurinë, vettingu përjashton nga sistemi i drejtësisë gjyqtarin e Apelit Shkodër

Selim Kryeziu para KPK-së

TIRANE-Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Gjykatës së Apelit Shkodër, Selim Kryeziu.

Pas vlerësimit në tre kriteret kryesore, trupa e komisionit vlerësoi se Kryeziu nuk justifikon pasurinë duke e shkarkuar nga detyra dhe rrjedhimisht nxjerrë nga sistemi i drejtësisë.

Selim Kryeziu është pjesë e sistemit të drejtësisë nga viti 1998.

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se kolaudimi i automjeteve në shtet do të sjellë përmirësim të shërbimit dhe sigurisë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Kreshnik Spahiu: Venecia i dha të drejtë Ramës, s’përshëndeti bojkotin e opozitës