Numër i lartë hyrjesh në pikën kufitare të Murriqanit, pjesa dërrmuese shqiptarë nga Kosova! Punohet me disa sportele për të shmangur rradhët e gjata

Numër i lartë hyrjesh në pikën kufitare të Murriqanit, pjesa dërrmuese shqiptarë nga Kosova! Punohet me disa sportele për të shmangur rradhët e gjata

Numri i emigrantëve që kthehen për të festuar natën e ndërrimit të viteve në vendlindje është rritur gjatë 2 diteve të fundit. Pjesa dermuese janë nga Kosova dhe thonë se tashme e kanë kthyer në tradite që festat të jenë me familjarët e tyre. Në pikën kufitare të Muriqanit po punohet me 3 sportele në hyrje dhe 1 në dalje për të eleminuar rradhët e krijuara. Ndërsa sipas raportimeve bëhet me dije se gjatë fundjavës  përmes kësaj pike doganore kanë hyrë 28.152 shtetas  si dhe kane dalë 9355 shtetas.  Ky fluks pritet të rritet akoma më shumë gjatë datës 29-30 dhjetor.


Lajmi kryesor:

Festat e fundvitit/ Numër i lartë i hyrjeve në pikat kufitare të vendit, në Muriqan punohet me 3 sportele! Shqiptarët nga Kosova kthejnë në traditë festimet në Shqipëri


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që ndërkombëtarët të ushtrojnë më shumë presion ndaj Serbisë?×

Lajmi i fundit

'112' - Ekskluzive/ 'Tempulli', pamjet hap pas hapi të arrestimeve të shpërndaresve të drogës  pranë shkollave

'112' - Ekskluzive/ 'Tempulli', pamjet hap pas hapi të arrestimeve të shpërndaresve të drogës pranë shkollave