Operacioni i SPAK, emrat e zbardhur mes 50 urdhërarresteve

Operacioni i SPAK, emrat e zbardhur mes 50 urdhërarresteve

1715964609_spak.jpg

Gazetarja e Report Tv dhe Shqiptarja.com Keti Banushi siguron emrat e disa prej 50 personave për të cilët është lëshuar urdhër arresti deri tani nga SPAK dhe firmosur nga GJKKO.

Mes 50 urdhërarresteve janë

1- Leonard Duka - I arrestuar në Belgjikë pret ekstradimin për vrasjen e Santiago Malkos
2- Erlis Duka  - Në kërkim ende për vrasjen e Santiago Malkos
3- Astrit Avdylaj - Shijak në kërkim, për sigurim kushtesh për të kryer vrasje.
4- Durim Bami - në kërkim i strehuar në Dubai, sigurim kushtesh për të vrarë Marklen Hakën
5- Endrit Dokle -  ish-anëtar i bandës së Durrësit në kërkim
6- Arben Ndoka, ish-deputeti i PS -  Në kërkim ish-deputet ndodhet në Dubai prej më shumë se një viti më parë, i përmendur në dosjen “Metamorfoza 
7- Fatmir Hyseni alias Doçja  - Fatmir Hyseni alias Doçja në kërkim për vrasjen e Santiago Malkos dhe atentatin ndaj Inez Hajrullës
8- Albert Zaja, I arrestuar në 2021 dhe i dënuar për vrasjen e Shkëlzen Kastratit
9- Armando Ndreca, vëllai i deputetit të PS, Eduard Ndreca - Në kërkim pasi u lirua pak ditë më parë 
10- Elvis Ndreca, djali i xhaxhait të deputetit të PS, Eduard Ndreca
11- Miri Bruli-  Kushëri i Pëllumb Gjokës, biznesmen i njohur në Velipojë
12 - Henerigert Mitri- Polic, Ish drejtori i policisë Lezhe
13- Klodian Shahini - ish punonjës policie kufitare
14 - Altin Morina - Ish efektiv i RENEA-s
15- Marklen Haka -disa herë i lakuar si i përfshirë në ngjarje kriminale,
16- Arjan Tuku, arrestuar në Itali
17- Denis Meta, arrestuar në Spanjë
18- Naim Stafuka - Fushe Kruje - I Arrestuar 
19- Samuel Ndoka - nipi i Arben Ndokës
20- Aldo Avdylaj nipi i Astritit, sigurim kushtesh për të kryer vrasje
21- Santilo Basho i skeduar më herët, vëllai i Tesi Bashos i skeduar gjithashtu dhe i arratisur nga burgu, masa i është komunikuar në burg
22- Viktor Imeri, në burg për vrasjen e Klodian Saliut e Vajdin Lames, iu komunikua masa në burg
23- Ervis Doçi njohur si “Visi i Pojës”
24. Emiljano Shullazi - Ne burg
25.Ervis Martinaj -  I zhdukur
26 Edison Reçi - I dyshuar për vrasjen për gjakmarrje mbetur në tentativë, të Preng Gjinit, shkatërrim të pronës me eksploziv, e ndodhur më datë 15.09.2020, në qytetin e Tiranës
27.Fatmir Troplini 
28.Ardian Pikli
29.Tori Xheçuka - I dyshuar për vrasjen me dashje, të mbetur në tentativë, të shtetasit Enrik Metra e ndodhur më datë 04.07.2020, në qytetin e Burreli
30. Besjan Xhixha 


Lajmi kryesor:

Megaoperacioni i SPAK/ Goditen 7 grupe kriminale! 50 urdhërarreste, 14 të ekzekutuara në Shqipëri, 6 jashtë! Sekuestrohen 4.5 mln prona, mes tyre gati 3 mln euro cash


S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj