'Pa gjurmë', vajza: Burri i hallës abuzoi seksualisht 2 herë me mua, bëri vetëm 3 muaj burg

Vajza që denoncoi abuzimin nga burri i hallës

Mbrëmjen e sotme, vajza 17-vjeçare e dhunuar, ka qenë e pranishme në studion e “Pa gjurmë”, së bashku me të ëmën e saj. Vajza ka thënë se burri i hallës që e ka abuzuar seksualisht, ka bërë vetëm 3 muaj burg dhe më pas është liruar. Burri i hallës, ka pranuar në Gjykatë se ka kryer marrëdhënie seksuale me vajzën, por me dëshirë. Sipas tij vajza ishte mërzitur me të, sepse ai kishte kryer marrëdhënie seksuale edhe me të ëmën e vajzës.

Po prisnim avionin në Rinas i cili u vonua dhe më thotë eja dalim. Pasi largohemi se më tha eja ikim për darkë, deri në një rrugë dytësore diku ku nuk kishte më njerëz, filloi të më prekë... Fillova po qaja, i bia me shpulla dhe aty është pjesa ku ndodhi. E parandjeva se mu bë si lëmsh në stomak. kur kam shkuar në shtëpi i kam treguar mamit dhe nënës. Ato filluan të qanin. 

Vajza e abuzuar seksualisht nga burri i hallës

Mamaja e vajzës ka thënë se vajza është mbajtur peng 3 ditë në vitin 2016 nga burri i hallës.

Nuk ma solli ditën e dytë, ditën e tretë shkova dhe e mora vetë. E mbajti vajzën tre ditë peng në janar 2016. E gjeta vajzën të sëmurë.  Ai nuk u paraqit në Gjykatë dhe nuk e pranonte akuzën. 

E ëma e vajzës

Vajza ka treguar në “Pa gjurmë”, edhe për abuzimin për herën e dytë seksual. Vajza ka thënë se ka bërë një kallëzim në policinë e Beratit.

Kam shkuar në spital kur abuzoi herën e dytë. Kam bërë edhe kallëzim në policinë e Beratit. Ishte ora 08:00 e mëngjesit. E takoj Resmiun dhe më thotë do vish me mua se e njoftova xhaxhin tënd që të vish me mua të ndihmosh vajzën time për të rregulluar shtëpinë. Në 27 korrik 2017 është hera e dytë e abuzimit. Babai nuk ishte i aftë dhe për çdo gjë rreth meje vendoste xhaxhai. I them nuk vij, dua të flas vetë me xhaxhin, por më tha eja se do vinte edhe Alketa. Ai ka një dyqan që shet plehra kimike dhe aty ishte edhe Alketa, por ajo nuk arriti të më shihte brenda në makinë. Nuk më çoi te shtëpia e tij. Kur e pyesja se ku po më çon më tha atë punë e di unë dhe filloi të abuzojë. Ishim në një vend ku nuk kishte shtëpi afër. Kam mbërritur në shtëpi dhe i kam treguar mamit të gjithë historinë time. Por, bëra dush menjëherë dhe nuk e dija se s'duhet të lahesha që të bëja kallëzimin. Ai bëri vetëm 3 muaj burg. Tani kam frikë se përndiqem prej tij.

Vajza e abuzuar seksualisht.


Lajmi kryesor:

'Pa gjurmë'/ Historia tronditëse, 17-vjeçarja nga Berati abuzohet seksualisht nga burri i hallës


/b.ha./Shqiptarja.com