VIDEO/ Pak para protestës, Stresi kërcënon Ramën nga arratia: Dorëzo Ardi Veliun ose do të të djegim shtëpinë në Surrel! Po vij me djem nga Kosova e Maqedonia

Këngëtari Arkimed Lushaj i njohur me emrin e artit si Stresi nuk i ka ndalur kërcënimet edhe pse është shpallur në kërkim nga policia pasi mori pjesë në ditën e parë të protestës së  dhunshme për vrasjen e Klodian Rashës, ku pas saj u arratis në Kosovë.

Me anë të një video mesazhi, ndonëse në arrati, ai vazhdon premton se do të marrë pjesë në protestë që do të zhvillohet sot, ndërsa u bën thirrje të gjithë qytetarëve në disa zona të vendit që të ngrihen. Në mesazhin e tij, ka kërcënuar kryeministrin Edi Rama, të cilit i thotë të dorëzojë drejtorin e policisë së shtetit Ardi Veliun, në të kundërt shton se do t'i shkojnë në shtëpinë e tij në Surrel dhe do t'ia djegin.

"Shkodra zemra eme jeni ma të mirët, i bëj thirrje kukësit Shkodrës tropoja eme, çohuni sot o kurrë. Na jemi nis  se si do vijmë sot në Tiranë gjall e dek nuk e di, por na prisni në protesta sot do jem aty 100% mepremtimin që ja u  thash, me djem prej Kosove dhe Maqedonie. Rezistoni sa të vijmë edhe na amaneti i zotit mos u dorëzoni.  Vlora Saranda Shkodra Vlora,  çohuni të tanë se do të vijmë sot.

Nëse Edi Rama se dorëzon Ardi Veliun mafiozin më të madh në histori të Shqipërisë e të policisë, nëse nuk e dorëzo ka për tu djeg edhe shtëpia jotë në Surrel. Kaq po të them Edi Rama dorëzo Ardi Veliun se do të të vijmë në Surrel pasha kët zot", thotë Stresi.

Në një postim në rrjetet sociale, më herët Lushaj ka kërcënuar edhe kreun e Policisë së Shtetit, Ardi Veliu.

Ai u shpall në kërkim nga policia pasi akuzohet se ka protestuar në mënyrë të paligjshme, duke kundërshtuar me dhunë dhe goditur me sende të forta punonjësit e policisë si dhe në vende të ndryshme kanë shkatërruar pronën shtetërore dhe atë private.

Para ambienteve të Ministrisë së Brendshme, këngëtari Stresi, është shprehur mjaft i revoltuar duke adresuar një sërë akuzash ndaj ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, ndërsa u ka bërë thirrje qytetarëve që të bashkohen në protestë. Protesta më vonë u shoqërua me dhunë ndaj disa institucioneve shtetërore. 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Trimi: 13/12/2020 14:32

  Ky rrugaç njihet tashmë kush është. Xhaxhai i tij as bukën nuk e blente por thjesht nga presioni që i kishin bër të zotit të furrës dhe ky kish udhëzuar shitëset. Pra këta duan të vijn prap në pushtet që të vjedhin edhe njerëzit e thjesht. Prandaj ky pinjoll i tyre çirret kështu sepse e di edhe veht që kurr nuk vjen me vota PD në pushtet.

  Përgjigju
 • Roma: 13/12/2020 11:42

  Ky e mbane veten te zgjuar e patriot. Por per mua nuk vlen nje leke bashke me ata qe i shkojne nga pas.

  Përgjigju
 • Mali: 13/12/2020 10:43

  Mos u merrni me kete ordiner qe as familja e vete nuk ja ka pa hairin. Do merrka ky djem nga kosova dhe maqedonia. Po le ta provoje me ata djemte. Po kur djemte e kosoves luftonin per Kosove Saliu i ketij i ndiqte dhe i spiunonte dhe i burgoste.

  Përgjigju
 • Alban: 13/12/2020 04:16

  Propozoj diktature per 1 vit, te pastrohet vendi nga keta ordineret qe vetem krenare e patriote nuk na bejne te ndihemi.

  Përgjigju
 • polici: 13/12/2020 00:55

  PO ERDHE o stres ne shqiperi ,,do shkosh ne varrezat e tropojes kesaj here me makinen e varrimit se sediljet mbrapa..jo ne sediljen e pare.......

  Përgjigju
 • pleqte e tiranes: 13/12/2020 00:51

  Fytyre-kali arkimed THUAJI ATYRE pisave te kosoves,,,qe te mos i afrohen tiranes,,,SE PO U AFRUAT NE TIRANE PER RREMUJE,,,DO JU DJEGIM NE KAZANE ME ZIFT,,,GATI I KEMI BERE,,ASHTU SIC DIGJTE SKENDERBEU TURQIT.....,

  Përgjigju
  • turku: 13/12/2020 10:38

   Ju tironsat shquheni per nje gojetari te thek-sume prandaj ju mbanin afer turqit juve se keni perdor gojen nmenyre perfekte.Jo vetem qe skeni djeg turk por ju kane bo me motra e vellezer ato se mjafto me pa turinjt tuj e kupto nga vine vetullngjitmit korozi me lesh .Sa per kosovaret te njejten gje si turqve do ju beni do perdorni gojen si gjithmone.Edhe pse thote ky biri k tropojani ardhur nga lushnja Stresi se kto tropojan sjan, qe do vije me djem kosove e maqedonie ata horra sperfaqesojne kosoven e maqedonine pra mos i fusni tgjithe ne thes o atila tirones.

 • Iris: 12/12/2020 23:59

  Kosovaret dhe maqedonasit jane zoterinj te vertete, po keshtu dhe shumica e shqipove,nuk e ulin veten aq poshte ,sa t'i shkojne pas ne marrezi GOMAR LUSHAJT qe po pellet /I stresuar/ se mos e degjojne dhe gomare te tjere,se kane mbetur babe e bir,gomari dhe kerrici I tij, pa << tagji>>.

  Përgjigju
 • Stres kari: 12/12/2020 23:46

  KAPENI KETE KELYSH KURVE E MBYLLENI NE BURG E TE DALI PAS TE 80 -TAVE

  Përgjigju
 • Klysh maloku: 12/12/2020 23:43

  O KOKRRA MALOKUT. O TE QIFSHIN KOSOVARET MOTREN MOMEN BABEN E CA TE KA PRAGU SHPIS. PO KUSH KUJTON TI SE JE O KLYSH MALOKU O ANALFABET, O GOMAR QE NUK MERITON TE JETOSH 1 SEKOND NE KETE BOTE. PO KU NUK SHKOJ PLUMBI ME TE MARR TY QE VEÇ I BO HIJE TOKES DHE TOKSIKON GJITH ADOLISHENTET. ZORI TA MARRT JETEN BRENDA DITES DHE TE SHPETOJN FEMIJET PREJ TEJE.

  Përgjigju
 • Vlorë: 12/12/2020 23:10

  Inat ta keni stresin ju ,po te pasmet qe ka mami stresit si ka asnj femer ne shqiperi mmmm sa te mira i ka..yypp

  Përgjigju
 • FATMIRI: 12/12/2020 21:53

  HAJDE BIRI PUTANES SE KE PER TA PAR TE SATEME O RRACE E QELBUR HAJDUTESH FAMILJE DEGJENERUAR

  Përgjigju
 • Varrmihesi saliut: 12/12/2020 21:05

  O kelysh serbi o mi kanalesh ik bashk me baben se ju eshte kuptuar loja e tradhetise ndaj shqiperise dhe shqiptarve

  Përgjigju
 • Tirona: 12/12/2020 20:52

  Me t'lon me kalu ty pa u arrestu atêher ja qifsha ropt nê pidh kti shteti.mos bofshin pikên e hajrit. Po gjithsesi ty ene atyne bq ka kosova maqedonia qê dun me ardh per Salen e Lushes ene Sales e Pd ropt nê pidh ku ti ken. Se sja kan haberin pêr ç po vin

  Përgjigju
  • Suela: 13/12/2020 03:21

   Nuk ke pse i fyen kosovaret ti qe ti perzish ne ket puna sepse kosovarve nuk ju intereson qfar beni ju ne vend te juaj eshte problemi juah ne shqipri kosova ka hallet gajlet tyre nuk meret kosova me kto gjera me shtet te juaj ju zgjidhni problemet vetem qfar ikeni me ke i keni sepse kosovaret jan ata qe po e mbajn shqiprin me lek nga kengtaret deri tek butnismenat duhet te jeni te knaqur me ket sepse ne jemi shqiptar jo ti fyeni per fjalet qe dol ky narkoman lereni kto gjera ju respekt per te gjith pa dalime

 • CUBI: 12/12/2020 20:50

  U be ky fe e dhjer te tall bythen. Kjo rrac qensh qe po shtohet perdit.po mir Ben kur ska drejtesi ne kete vend.

  Përgjigju
 • Jani: 12/12/2020 20:29

  O kelyshi i Sali Berishes,te ishe aq trim nuk ikje me vrap e rrin neper biruca,do vij nje dite qe do dalesh,ne burg do perfundosh.Ti je nje shpellar bashke me baben tan,dhe shpellar do te mbeteni

  Përgjigju
 • Vlora: 12/12/2020 19:58

  Hajde ketej nga Vlora se na ka marre malli per kurva si ti....

  Përgjigju
  • Tirona: 12/12/2020 20:54

   Or mik deri nê Durrës afrohet ky pidhçi i Sal Lushes se e din te gjith sa i fort esht ky me gjith at bishtpllums qê ka per bab.

 • Mi6: 12/12/2020 19:51

  Nuk ndodhesh në kosovë por te gjiri lalzit nën mbrojtjen e %^#!! #×÷+76*& fa$8*(*&%$?;

  Përgjigju
 • Akili: 12/12/2020 19:23

  Djemtë e Kosovës janë Patriota e nuk e kallin Atdheun nanë!!..Ed Rama asht votu prej 70%e Shqiptarëve..!.. Zgjedhjet janë në 25 prill,Aty a Shesh e Mejdani..

  Përgjigju
 • Kiu: 12/12/2020 19:20

  O gazetar. Pse i beni reklame keti mostre. E kuptoni cfare modeli ofroni ju te te rinjte qe jepni lajme per kete surrat. Mjaft me duke e ftuar ne emisione dhe jepni gjoja kenge te ketij. Mjaft. Beni punen tuaj per ti sherbyer sic duhet. Pa e dime sa lajme reale jepen.

  Përgjigju
 • kasem gahinji: 12/12/2020 18:58

  ti mor qen e bir qensh do ti paguash cdo gje qe ben dhe nxjerr nga goja.ti,babai yt,krimineli sali lusha,nena jote dhe vellai.nje per nje.do tete terheqim zvarre lidhur me litare pas makine.

  Përgjigju
 • Liri: 12/12/2020 18:56

  Kete budallalliqe qe thote ky zhapiku me ndinmen e kokes qe ka thith cilin frikson.Mos bini ne kurthin e provokimeve e moracakut,Kur te zbresesh ne proteste ta kesh la by then po te persim.

  Përgjigju
 • Daku: 12/12/2020 18:38

  Ti hash k.... EDI RAMES dhe ne 90% te tjerve o te shkerdhevsha pragun e shtepis ty tet at tet em tet moter sali kriminelin dhe ksovaret e maqedonsit qe do maresh me vete....provoje po ke vere o i qelbur shkerdhat pusht muti evgjit

  Përgjigju
  • Kosovari: 12/12/2020 21:58

   Ju lutem ju se paku mos perzieni Kosovart ne kete histori, ky krimineli Stresi nuk ka cend ne Kosove as Maqedoni, ky vendin e ka ne burg se nje here vet e liruat kur e zute me drege e arme ne Hotel. Kjo familje kriminale se bashku me familjen e Verishes kur te zhduken di qetsohet Shqiperia

 • Stresi: 12/12/2020 18:21

  Ke per ti rri rames bash majen e k..it

  Përgjigju
 • Emigrant: 12/12/2020 18:09

  Si ka mundesi qe medja i jep hapsir nji delikuenti familjar nje drogaxhi kercenon shtetin TV e japin me ze e figur cfar kerkojn medjat e kaxanit duan nje Hero te ri tip azem hajdari sa turp

  Përgjigju
 • Tutu: 12/12/2020 18:07

  Po mbledh nipat e Xhafer Deves... dhe nipst e atyre qe bene batalionin ndeshkimor SS qe i shebyen me devotshmeri Hitlerit... hajde hajde...

  Përgjigju
 • Hingkateri: 12/12/2020 18:04

  Ropt ku ti ...o qen me morra malok muti.

  Përgjigju
  • Dhia: 12/12/2020 18:53

   Une jame malsore dhe shume krejnare ashtu siqe je dhe ti per nga je na Shqiptaret ni grushte njerze jemi me veri jug pore kure efendonde jo maloke jo labe jo jug jo veri ti po i sherben kti morrit te pillit si e qujme ne nga veriu STRESIN

 • Vicidoli: 12/12/2020 18:00

  O trim i baces Stres.... keshtu me djelm si ju bahet Shqipnia ....para e mos u tutni.

  Përgjigju
  • O tej: 12/12/2020 18:45

   Hani nje mut te madh ju loket e Tropojes.

 • Ajet: 12/12/2020 17:56

  Do te grabise serish dyqanet e floririt si babai i tij qen ne '97 -'98. E ka ndare mendjen te vdese si qen njelloj si xhaxhai i tij Syl Lusha neper shkallet e komisariatit te tropojes. Eshte turp qe media i jep hapesire mediatike nje te droguari ordiner me nje familje te degjeneruar. Nxirreni prape me breke dhe me hundet e mbushura si atehere kur e la dhe ku**a budallaqe gruaja e tij. Degjenerojeni kete familje te dhje*e me mbier Lusha. Arkimed Lusha je kerkushi o malok pisanjos. Eja ne Vlore eja se po nuk te futen hurin ne b***e si ne '97. Beji te fala motres qe te kapi Sala ne prehrin e J.Gjanes hahaga cfare familje je more dobic sigurimi.

  Përgjigju
 • sula: 12/12/2020 17:56

  Vazhdo fryu se tash po ta gadusin venin.

  Përgjigju
 • Dory: 12/12/2020 17:54

  Ti mos e prufsh koken o shpellar i sal vicidolit..

  Përgjigju
 • Noku: 12/12/2020 17:45

  Pse e beni kete person si perfaqwsues te protestes? 2 mundesi ka: ose per ta delegjetimuar si proteste (qe eshte legjitime si kauze, por e dhunshme) ose mendoni vertet qe ky person eshte VIP. Keni boll te papune, hallexhinj, te zhgenjyer qe kane marre pjese ne proteste. Jepeni zerin e atyre, jo te ketij.

  Përgjigju
 • korcari: 12/12/2020 17:43

  degjo o stres merr ndonje brisk edhe na i rruaj poshte e lart rames edhe neve.ti je me moterqiri dhe familje e degjeneruar qe ekziston.drogaxhi mamaqire rropt ku ti kesh.neve socialisteve ti na i ha karin

  Përgjigju
 • Me Me: 12/12/2020 17:38

  ik se tka hum ilir meta plak.. thirre se po tdegjon.. ky kujton se po ben videoklip akoma.. mbahuni se po vjen gjergji me trimat e tij e nitash po e clirojn shqipnin.. ahhh medet medet.. shkum n2020 e akoma me mendje tskadume ngelen disa aq sa dhe kina mohon ti kete prodhuar..

  Përgjigju
 • anonymous: 12/12/2020 17:38

  ky esht klysh bir klyshi se dhe i ati ktij klyshi sales esht

  Përgjigju
 • Loqka loqja: 12/12/2020 17:37

  Ahahahah na rrofsh ka...o streci do me ardh me pushtet sali lusha me salen plakaruqin,je tu bo kryengritesin po do te fusin prape derrin atje ne burg

  Përgjigju
 • Kokpalari i Ilir Metes: 12/12/2020 17:36

  Shqiperine nuk e djeg dot ti o i shperfytyruar me keq se shoku yt Méta. Ti nuk je ne Kosove o qelbesire por vetem po monitorohesh nga aty ku je fshehur si hajdut, kriminel, njeri pa fe dhe iman. Nuk ka shqiptar Kosove dhe Maqedonie qe mendon si ti. U shofte raca jote qe nuk ka asgje te perbashket me moralin tone. Rrofte shqiptaria e vertete!!!

  Përgjigju
 • Kukuruku: 12/12/2020 17:36

  O djali kurves,o Rama,o merhum po fute brenda kete kokren e bizeles

  Përgjigju
 • Tao: 12/12/2020 17:30

  Hahahaaa Hahahaaa , ky birë k.... mund të djegë vetëm atë birucen nga ka dalë.

  Përgjigju
 • BeN10: 12/12/2020 17:26

  Ça lloj ....eshte ky?! Kaq veshtire qeka me heq qafe ker, klysh te Saliut?! U bo ky shkerdhat te kercenoje me djegje?! Robt ku t’i kesh o Moterqire!!!

  Përgjigju
 • Arbëri: 12/12/2020 17:25

  Kush është ky psikopat që nuk ngujohet nëpsikiatri !

  Përgjigju
 • Berat: 12/12/2020 17:24

  Ik mor te Q....a ropt kur u bere ti o morer Q

  Përgjigju
 • Ardian: 12/12/2020 17:18

  Ajde digje po ta mbajti

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Ish bashkëshorti nxjerr videot kur Britney Spears i bërtet dy djemve: Nuk mund të rri duarkryq

Ish bashkëshorti nxjerr videot kur Britney Spears i bërtet dy djemve: Nuk mund të rri duarkryq