Stresi arratiset në Kosovë: Dola nga turma e protestuesve me makinë funerali

Stresi arratiset në Kosovë: Dola nga turma e protestuesve me makinë funerali

Reperi Arkimed Lushaj i njohur si Stresi pasi është shpallur në kërkim nga policia pasi mori pjesë në protestat e dhunshme për vrasjen e Klodian Rashës është arratisur në Kosovë. Stresi ka rrëfyer për një emision në Kosovë se si arriti të dilte nga protesta dhe nga Shqipëria me një makinë funerali duke ikur në Kosovë.

“Ishte shumë e vështirë se dje pas proteste janë dhënë urdhra që Stresi djali i Sali Lushës të merret në Drejtorinë e Policisë. Është shumë e vështirë me dal prej turme. Kemi dal, jemi bllokuar në një vend, u futëm në një kafene, kur pamë që protestuesit u drejtuan të Drejtoria, e kemi dit që krejt forcat policore shkojnë aty. Kemi marrë një shok temin që punon me makinat e varrimit. Vetëm për të dalë nga protesta. Kemi shkuar deri në Laç me të. Aty pastaj drejt Kosovës. I përshëndes krejt çunat që më prunë në Kosovë’, tha ai.

Arkimed Lushaj u shpall në kërkim nga policia pasi akuzohet se ka protestuar në mënyrë të paligjshme, duke kundërshtuar me dhunë dhe goditur me sende të forta punonjësit e policisë si dhe në vende të ndryshme kanë shkatërruar pronën shtetërore dhe atë private. Veprat penale mbi të arrestuarit, të proceduarit në gjendje të lirë dhe të shpallurit në kërkim janë “Organizim dhe pjesëmarrje në tubime të paligjshme” dhe "Pengimi i qarkullimit të mjeteve të transportit" “Kundershtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”, “Prishja e qetesise publike” “ Shkaterrimit të pronës me zjarr” dhe” Mosbindja ndaj urdhërit të punonjësit të policisë së rendit publik”.

Para ambienteve të Ministrisë së Brendshme, këngëtari Stresi, është shprehur mjaft i revoltuar duke adresuar një sërë akuzash ndaj ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, ndërsa u ka bërë thirrje qytetarëve që të bashkohen në protestë. Protesta më vonë u shoqërua me dhunë ndaj disa institucioneve shtetërore. 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • sula: 13/12/2020 10:58

  Stresi leshit rren kot se asht arratis me botin e m.tit na protesta

  Përgjigju
 • Funerali: 12/12/2020 14:51

  Kush te fsheh ramuti shoku i mones faqezinj, po lalzin kur do ta djegesh,apo atje keni thaset me leke te vjedhura keto 30 vjet. S'ke faj te la pa leke pandemia, nuk bere dot leke.

  Përgjigju
 • Tirona: 12/12/2020 14:31

  E quan veten "Trim" ky Miu i Hales , mbasi plagosi ne Sy duke e lene te verber nje Polic qe po kryente detyren , iken dhe fshihet tek zyrat e UDB-es. Kudo ku te fshihes ore MI i Hales drejtesia do te te gjej dhe do te japesh llogari para drejtesise ashtu sic po jep Polici qe i mori jeten nje qytetari

  Përgjigju
 • Kacidhe: 12/12/2020 14:13

  O maloku qe te bie era zgjyre era lope.. u bere me dhen mend ju shofte rraca e Kina ja u befte ate qe ju je bere koken e pak e keni.

  Përgjigju
  • Bisha: 12/12/2020 16:52

   O ti sic paske emrin qenke , kujdes me kto termat malok e tjt ktu ne komente okey klysh

 • tosi: 12/12/2020 13:30

  O karmened Lusha o i biri i kryeperbindeshit Sali Lusha ti je nje pleher, nje monster qe zoti ta ka dhene shpirtin ne fytyren prej kali , ik o pleher e mos ardhsh me kurre se ndot Tiranen

  Përgjigju
 • Trimi: 12/12/2020 12:42

  Ky kokthumbi duhet të arresohet edhe në Kosovë. Këta jan rrugeçër dhe nuk kan asnjë lidhje me protestën. Shum mirë që dolën të rinjt të protestojn për kalimin e forces nga polici por në moment që këta huligan dalin me shkopinj dhe thyejn dhe djegin atëher edhe ata që duan të protestojn në mënyr paqësore ikin. Është shum e qart që dikushi nga ish pushtetarët apo me shum gjasa presidenti yn i dashur të jen nxitëse të kësaj dhune ashtu siç është e qart si kristali që PD nuk mund të fitoj dot zgjedhjet e ardhshme.

  Përgjigju
 • FATMIRI: 12/12/2020 12:28

  MER NE MEND SE KUSH JAN KETA QE SHKOJN MBRAPA KETI HAJDUTIT DROGAXHIUT ME NJE FAMILJE TE MBARUAR PA MORAL NJE FAMILJE DEGJENERUAR POLICIA TJA SHKERDHEJ ROBTE KETI PLERES QE NGRE DOREN NDAJ ISTITUCIONEVE QE DJEG E SHKATERRON PLERA

  Përgjigju
 • Ema: 12/12/2020 11:52

  Mos u kthefsh me

  Përgjigju
 • Goni: 12/12/2020 11:31

  Nga cila dogan ka kaluar ky maskara? Te kontrollohen tims nga ka kaluar dhe te vihen para pergjigjise policet e korruptuar.

  Përgjigju
 • XXX: 12/12/2020 11:14

  Ik or pe.de.r.a.st Ti s je per gja tjeter veq me shku me rujt bagtit.legen ti e legen Azem Hajdari

  Përgjigju
 • Kosovari: 12/12/2020 11:03

  Trim i trimave.......

  Përgjigju
  • Jemin kurvari: 12/12/2020 14:28

   Ke Të drejt është trim i madh se ja qinte motrën Jemin Gjana në majë të tavolinës në selinë e Pd

  • Koqevari: 12/12/2020 12:06

   Trim fisqir eshte. Ky eshte lepur si i jati. Per leket e salehut japin dhe jeten magjaret shpellar

 • Alber: 12/12/2020 11:02

  Nje dite trim. Kaq e kishe. 100 dite lepur. Na trego per protesten e Tropojes e vitit 2000 ku u sulmua komisariati dhe si ra "hero" xhaxhai yt. Nje histori qe duket e harruar nga mediat

  Përgjigju
 • Turi: 12/12/2020 10:39

  SHTET MUTI,,ARRESTOJINI GJYQTARET C'FARE PRISNI...

  Përgjigju
 • Emigrant: 12/12/2020 10:15

  Se shpejti ky idjoti do shpallet heroi demikracis si azem terroristi

  Përgjigju
 • Popull: 12/12/2020 10:04

  Herën tjetër u kthefsh prap me makinë funerali në detyrë...

  Përgjigju
 • Petro: 12/12/2020 10:02

  Ky eshte perfaqsuesii PD qe pret votat e shqipetareve.Talibanez i vertete ti rroje PD eshte i pa zevendsushem,a harrova iku i merzitur se nuk i doli ne takim IlirMeta

  Përgjigju
 • Thanoja: 12/12/2020 10:01

  Pse paska ik ky, ky sikur i bente thirrje metes, e mones

  Përgjigju
 • Shoku: 12/12/2020 09:57

  Mos kij merak se me makine funerali do kthehesh, Ardi Veliu do ta hapi marmiten po te kapen ne Kosove o lepur.

  Përgjigju
 • tani: 12/12/2020 09:41

  GJITHECKA ESHTE E TRASHIGUAR.NJE FAMILJE KREJTESISHT E DEGJENERUAR FAMILJARISHT E NJE PINJOLL I KESAJ FAMILJE.Nje "trim" i cartun i nje familje te degjeneruar,nje baba terrorist,hajdut e kriminel qe perpiqet te justifikoj te berat e DROGAXHIUT nuk jane vecse njerez pa as ma te voglin dinjitet personal,tipik i atyre njerezve apo me mire pasqyre e atyre njerezve qe te vrasin naten e te qajne diten e lehin pa pushim nga vrimat e shpellave ku mshifen e qe per fat keq mshihet ne Kosove.Eshte detyre shteterore kerkesa per ndalimin e tij ne Kosove me cdo mjet e te mos ndodhi ajo qe ndodhi me Babalen.

  Përgjigju
  • @tani: 12/12/2020 11:23

   Saktë shumë. Të votosh për PD është turp, jo se PS ska mëkate ka shumë, por qëndron 100 herë më lartë se PD.

  • @tani: 12/12/2020 10:57

   Sali Lusha i internuar pas denimit per vjedhje para viteve '90. Ne '97 grabiti dyqanet e floririt ne qender. Sala e largoi pasi kapi ne flagrance vajzen e ketij, pra motren e brinarit Stresi ne prehrin e Jenin Gjanes. Syl Lusha mbeti si qen i vrare shkalleve te komisariatit te tropojes sepse e sulmoi me arme. Policia e degjeneroi Stresin kir e kapi dhe nxorri ne kamera me breke neper kembe si zogun e tirones hahahaha Ka ikur me makine funetali legeni, i pelqen era e vdekjes. Do e kapin prape si bq qe eshte. M*t i ati, m*t i biri, m*t ai qe beri te jatin. Nese shqiptaret do votojne qe te vije Stresi me Sali Lushen, zFlorenc Hoxhen, Kulicin, Fahru Balliun, Salianjin e Sheges atehere na kthejne 30 vite mbrapa. Llumi ka dale ne rruge, duhet pastruar.

 • Arber: 12/12/2020 09:35

  Ha ha ha rebeli i frustuar .Po pse mor drogmen nuk i perfaqsove denjesisht lapanjozet si puna jote. Na bere nje nder te gjitheve na kthjellove tani para zgjedhjeve .

  Përgjigju
 • Tironc: 12/12/2020 09:26

  Miu u fut ne vrime,po heret a vone do dalesh nga vrima o mi! Rrugac ordiner,familje llumi.

  Përgjigju
  • Populli: 12/12/2020 11:53

   Stress drogaxhiu do non politik

  • Populli: 12/12/2020 11:51

   Kta porta zduhet ti lejoi shteti por ti kalb mrena se nuk jam kta qe perfaqesojn popullin drogaxhinjt

 • Sondazhi i ditës:

  Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Aksident në Vorë, makina kthehet përmbys në mes të rrugës (VIDEO)

Aksident në Vorë, makina kthehet përmbys në mes të rrugës (VIDEO)