Pandeli Majko betohet për herë të 8 si deputet i PS, mori mandatin e lënë nga Alqi Bllako! Shfaqet i qeshur dhe përqafohet me deputetët socialistë

Pandeli Majko u betua sot për herë të 8 si deputet i Kuvendit të Shqipërisë duke zënë vendin e lënë bosh nga Alqi Bllako, i cili u arrestua nga SPAK për aferën e inceneratorit të Fierit.

Majko është zgjedhur për herë të parë deputet në vitin 1992, ai ka mbajtur postin e kryeministrit të Shqipërisë në vitet 98-99 dhe atë të ministrit të Mbrojtjes në vitet 2002-2005.

Ish-ministri për Diasporën dhe një nga figurat e njohura të Partisë Socialiste u betua sot para kolegëve të tij, teksa kryeparlamentarja Lindita Nikolla lexonte procedurën.

Majko u rendit vetëm një vend poshtë listës fituese në 25 prill, çka bëri që këtë një vit t’i mungojë Parlamentit. Por me lënien e mandatit nga Alqi Bllako, Majko rikthehet kështu në karrigen e tij në Kuvend për tre vitet e ardhshme.


Lajmi kryesor:

Debate brenda PD shkojnë në Kuvend! Rithemelimi kërkon që të flasë në emër të PD, Felaj ndërpret Berishën! Noka: Kush je ti! Alibeaj: Të respektohet lista e deputetëve që kam çuar për të folur


  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Financimi rus i PD, Berisha ngre grup auditimi për ‘të hetuar’ Lulzim Bashën

Financimi rus i PD, Berisha ngre grup auditimi për ‘të hetuar’ Lulzim Bashën