Pandemia e COVID-19, mesazhi i volejbollistet Ela Tase: Vaksinimi i vetmi shpëtim! Humbëm njerëz të dashur që me vaksinën mund të ishin ende mes nesh

Volejbollistja Elsa Tare

Ndërsa bota po përjeton një valë të re të COVID-19 dhe në shumicën e vende evropiane po shtrëngohen sërish masat, volejbollistja Ela Tase ka dhënë mesazhin e saj për pandeminë, duke theksuar se vaksina është i vetmi shpëtim.

Ajo shkruan se shumë nga njerëzit tanë të dashur humbën jetën pa mbërritur vaksina, duke thënë se nëse do e kishin bërë mund të kishin shpëtuar nga virusin.

“Vlerësoni jetën, ajo është e shtrenjtë”, shprehet Tase.

Mesazhin e volejbollistet e ka publikuar ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetin e saj social Facebook.

Mesazhi i plotë i Ela Tase:

Vaksinimi është i vetmi shpëtim për jetën dhe shëndetin për secilin prej nesh. Humbëm njerëz të dashur e të shtrenjtë pa radhë e pa moshë, pa arritur dot mbërritjen e vaksinës ndaj COVID-19. Një peng i madh sepse nëse do të ishim vaksinuar, mund të ishin mes nesh. Vlerësojeni jetën, ajo është e shtrenjtë.

J.GJ./K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Ari: 22/11/2021 10:20

    o qe ju sia keni idene kush eshte ela tae...shkrujani emrin tamom sa lat nom! :)

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Basha apo Berisha, sipas jush kush e ka mbështetjen e anëtarësisë së PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Modric dhe Benzema i japin Realit trofenë e parë sezonal