Sulmohen me gurë 2 autobusë me tifozë të Skënderbeut, nga Tirana po ktheheshin në Korçë! Thyhen xhamat (FOTO + VIDEO)

Dy autobusë me tifozë të sport klub të Skënderbeut u sulmuan me sende të forta pas përfundimit të ndeshjes me Partizanin që u luajt mbrëmjen e 17 majit në stadiumin “Air Albania’

 Partizani fitoi 1-0 kundër Skënderbeut në gjysmëfinalen e "Final 4" dhe është finalisti i parë për në finalen e 26 majit.

Tifozët kanë kërkuar ndihmën e policisë së Elbasanit në hyrje të qytetit, i njohur dhe si rrethrrotullimi i luleve ku dhe janë kryer veprimet hetimore.

Nga pamjet e mbërritura në redaksi autobusi ka xhama të thyer apo dhe shenja se janë goditur me gurë. Fatmirësisht nuk ka pasur të lënduar.

Pasi janë kryer veprimet hetimore autobusët me tifozë janë larguar për të vijuar rrugën drejt qytetit të Korçës.

 

S.G/S.Ç/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

U shpallën kampion në sezonin 2022-23, Bashkia e Tiranës shpërblim 150 milionë lekë për Partizanin

U shpallën kampion në sezonin 2022-23, Bashkia e Tiranës shpërblim 150 milionë lekë për Partizanin