Pas nënshkrimit të koalicionit opozitar, LSI mbledh Kryesisë/ Vendimi

Kryetarja e e LSI-së Monika Kryemadhi ka mbledhur mesditën e sotme Kryesinë. Pas më shumë se 60 minutash, mësohet se është vendosur të thirret Komiteti Drejtues Kombëtar më 26 prill, në orën 11:00.

Më herët, LSI nënshkroi marrëveshjen e koalicionit opozitar i cili ka për qëllim krijimin e një sistemi që do të mundësojë zgjedhje të lira dhe të ndershme pa Edi Ramën kryeministër. Pas marrëveshjes, Kryemadhi tha se kjo marrëveshje mes partive opozitare është flamuri i shpresë për të rinjtë dhe të rejat.

/B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është rimëkëmbur ekonomia juaj familjare pas vështirësive të hasura gjatë pandemisë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

UEFA kërcënon t’i heqë finalen Londrës: Hiq karantinën për VIP-at, ose do e zhvendosim në Hungari