Pas përfundimit të BBV, Amos Zaharia bën deklaratën e veçantë

Pas përfundimit të BBV, Amos Zaharia bën deklaratën e veçantë

Amos Zaharia

Aktori Amos Zaharia ishte banori që u eliminua gjatë rrugëtimit të Big Brother Vip, duke shkaktuar një sërë reagimesh në shtëpi.

Amos ishte parë në fillimet e këtij edicioni si një finalist i mundshëm për shkka të dinamikave dhe debateve që solli që në ditët e para të Big Brother, por ai nuk arriti të qëndronte për shumë kohë në shtëpinë e Big Brother.

Mirëpo në daljet e tij pos kësaj experience, ai ka bërë deklarata të ndryshme dhe së fundmi me mbylljen e këtij rrugëtimi ai është shprehur se shrtëpia e Big Brother që sytë e shqipatrëve përcollën për 133 ditë është realitet i shoqërisë tonë me të mirat dhe të këqijat që ka.

“Kjo aventurë e “çmendur” një ditë do të merrte fund, dhe ja që sot erdhi dita. Kjo shtëpi që i takon te gjithë shqiptarëve është reflektim i shoqerisë tonë, me të mirat dhe të këqijat e saj. Ne këta jemi, kemi anët tona pozitive dhe gjithashtu negative. Dhe si ç’do shoqeri kemi problematika. Por përtej ngjyrave tona të dyzuara, kam bindjen se kemi potencialin për tu përmirësuar dhe për të arritur pak e nga pak në versionin më të mirë për të shkëlqyer ashtu siç na takon! Shqiptar, mos rri por duku! Një falenderim te përzemert për të gjithë ata që më kanë mbështetur në këtë rrugëtim, dhe i them antagonstëve të mi qe urrejtja nuk është kurrë zgjidhja. Me dashuri Amos”.

M.T/A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • [email protected]: 09/05/2023 09:56

  Ore Vrere nxjerres, jashteqitja e kesaj shoqerie. Cfare jane keto komente me mllefe a urrejtje si ne komunizem. A keni frustrime a cfare jane keto fjale te ndyra e te shpifura qe perdorni. Ju ka hyre ne shtepi duke ju ngrene buken personi ne fjale? Mire do kishte qene t'ja u fuste perara si Rama se mbrapa jeni konsumuar.

  Përgjigju
 • Nell: 08/05/2023 18:53

  Si mi halesh je o Amos negativ ne ftyre negativ ne shpirt turp e jazek te qoft

  Përgjigju
 • Luce Gjeloshi: 08/05/2023 15:36

  Ti nuk meriton te jesh artist me harbuterin tane dhe sielljen tane.Ti duhet ti kerkosh falje ne gjunj Luizit dhe Kiares per fymjen qe ke ba turp

  Përgjigju
 • Era: 08/05/2023 09:19

  Ke qene me antipatiku ne ate shtepi dhe po shoh qe nuk paske zene aspak mend nga vleresimi qe te eshte bere. Larg teje, te rinjte!

  Përgjigju
 • STELA: 08/05/2023 08:31

  SA I NDYRE ESHTE KY KA GOJE DHE FLET....LOSSER DHE I PISET PA KARAKTER DHE PA PERSONALITET NUK ESHT5 AKTOR AS NUK MERITON TA NXIRRNI NE EMISIONE E INTERVISTA SE ESHT SH I SHPIFUR

  Përgjigju
 • Sali: 07/05/2023 18:31

  Big bradher eshte emesioni perfect per natyren e nivelin e shoqerise shqiptare .nje shoqeri qe shikon nga vrima e celesit se cfare ben komshiu .shoqerija.marja neper goje .zgjidhja e cdo gjeje me shere e ofendime.dhe fitoi ai qe ishte sinoniim i ketij niveli

  Përgjigju
  • ALB Patriot: 07/05/2023 20:21

   E ke thene sakte: Jemi nje shoqeri qe merremi me thashetheme, pergjojme komshinjte se çfare bejne. Kjo "shfaqje vip"-ash (kush ua ka vene kete "dekurate"?!) NUK I SHERBEN kombit shqiptar!

 • Mosmos: 07/05/2023 17:52

  Shpirtezi siq ka fytyren i biri i Yllkes. Kush mendon qe je qe te gjykosh shoqerine,qe per turp te zotit te arsimoi dhe sot shet mender pordhe. Une sa te jem gjalle nuk do shoh shfaqje teatri ku do luash ti bashke me GIXHARIN.

  Përgjigju
  • Edi25252: 08/05/2023 08:34

   Amos është njeri i kulturuar dhe i edukuar . Ishte i vetmi njeri me sjellje të qytetëruar

  • Anton: 08/05/2023 08:28

   NE PAC SHKUAR TI ME TEPER SE 1 HERE NE TEATWR O QYQ. PO NJERIU QE SHKON NE TEATER AS NUK DI AS NUK MUNDET TE URREJ KESHTU SI IDIOT E AS TE DOJE NE EKSTREMITET NJE BIR QE S ESHTE I TIJI, TJETER SE PO FLASIM PER NJE PSIQIK BIOND. TI E NDERON TEATRIN ME MOSPRANINE TENDE.

 • visi: 07/05/2023 16:57

  Ky eshte nje plere nje bir putane, prandaj perpara se ta perdori kete fjale te shikoi putanen qe e ka pjelle.

  Përgjigju
  • Geri Trebicka: 19/06/2023 14:54

   po me te emen c'pate? na jep mend per kulture ti, o u shofshin nga faqja e dheut "te kulturuariT" si puna jote se beni hije kot ne kete vend

  • Afrim: 08/05/2023 19:15

   Ky eshte pislleku me i madh bashk me ate bushterne Dea

 • Sondazhi i ditës:

  Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Vrasja e policit në veri, Milan Radoiçiç dyshohet të jetë plagosur dhe po trajtohet në Serbi! Në xhipin e tij u gjetën edhe targa false të KFOR-it

Vrasja e policit në veri, Milan Radoiçiç dyshohet të jetë plagosur dhe po trajtohet në Serbi! Në xhipin e tij u gjetën edhe targa false të KFOR-it