Pas Policisë së Shteti, edhe SHÇBA nis hetimet për rastin e shoqërimit të gazetarit të Report Tv, Elvis Hila

Pas Policisë së Shteti, edhe SHÇBA nis hetimet për rastin e shoqërimit të gazetarit të Report Tv, Elvis Hila

Përveç hetimit nga Policia e Shtetit për rastin e shoqërimit gjatë detyrës të gazetarit të Report Tv, Elvis Hila, ka nisur dhe një hetim nga SHÇBA.

Urdhri për hetim nga SHÇBA është dhënë nga kreu i kësaj strukture Muhamet Rrumbullaku, pasi u njoh me rastin e shoqërimit të gazetarit Hila.

Ai ka dërguar një grup nga SHÇBA drejt qytetit të Lezhës, për të hetuar nga afër rastin e paprecedentë.

SHÇBA është një strukturë e pavarur nga Policia e Shtetit dhe merret me çështjet e brendshme dhe ankesave


Lajmi kryesor:

Po filmonte përplasjet mes pronarëve dhe IKMT-së në Shëngjin, policia shoqëron gazetarin e Report TV në Lezhë! Ardi Veliu dhe SHÇBA nisin hetimet (VIDEO)


  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Zjarr në ish-fabrikën e qelqit në Kavajë, rrezikohen disa shtëpi! Zjarrfikësit në vendngjarje

Zjarr në ish-fabrikën e qelqit në Kavajë, rrezikohen disa shtëpi! Zjarrfikësit në vendngjarje