Pasagjeri shqiptar pëson atak kardiak në traget në mes të detit, transportohet me helikopter drejt Italisë! Trageti i linjës Ankona-Durrës mbërrin me mbi 3 orë vonesë

Foto ilustruese

Foto ilustruese

Trageti i linjës Ankona-Durrës ka mbërritur 3 orë e gjysmë me vonesë në portin detar të Durrësit. Shkak i kësaj vonese ka qenë një pasagjer shqiptar i tragetit,i cili nuk është ndjerë mirë gjatë lundrimit ku pësoi atak kardiak. Në këto kushte trageti ka ndaluar në mes të detit, ku kapiteni i tragetit ka njoftuar helikopterin italian të ndërhyrjes së shpejtë, të cilët kanë marrë pasagjerin shqiptar dhe e kanë dërguar në Itali për kurim. Fatkeqësisht 44-vjeçari shqiptar ka ndërruar jetë në spital.

Pas marrjes së pasagjerit të sëmurë, trageti ka vijuar me itinerarin e tij drejt Portit të Durrësit ku ka mbërritur me 3 orë e 30 minuta vonesë. Trageti që duhej të mbërrinte në orën 10.00 mbërriti në orën 13 e 30 në Durrës.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kë mendoni se do të favorizojë votimi i emigrantëve në zgjedhjet e ardhshme?×

Lajmi i fundit

John

Italianët nuk përmbahen, pas fitores së Romës, 50 mijë tifozë ‘pushtojnë’ stadiumin ‘Olimpico’ në Itali