Pasi fitoi lirinë në Dubai, Florenc Çapja kërkesë me e-mail Gjykatës së Posaçme, kërkon që çështja e tij mos të veçohet nga e xhaxhait

Pasi fitoi lirinë në Dubai, Florenc Çapja kërkesë me e-mail Gjykatës së Posaçme, kërkon që çështja e tij mos të veçohet nga e xhaxhait

Florenc Çapja, i akuzuar si organizator i vrasjes së  babë e bir, Gentian dhe Nezir Beqiri, i është drejtuar me një email, Gjykatës së Posaçme, ku kërkon që çështja ndaj tij të mos veçohet nga xhaxhai i tij, Ardian Çapja dhe anëtarët e tjerë të grupit të marrë të pandehur.

Në seancën paraprake, 40-vjeçari Florenc Çapja, në email, thotë se ai ka marrë dijeni për procesin dhe kërkon të gjykohet bashkë me xhaxhanë e tij.

Pas marrjes së kësaj kërkesë gjykata vendosi të shtyjë seancën. Mësohet se SPAK dhe Gjykata e Posaçme do të dërgojnë një letër-porosi në Dubai për verifikimin e email-it, nëse është dërguar nga Florenc Çapja apo jo.

Ndërkohë që Emiratet e Bashkura Arabe, kanë refuzuar kërkesën e SPAK për ekstradimin e Florenc Çapes, i akuzuar për vrasjen e Gentjan dhe Nezir Beqirit, ngjarje e ndodhur në vitin 2021. Ai ka fituar lirinë që prej datës 12 korrik, dhe vijon të jetë në Dubai, ku edhe rezulton që të jetë i punësuar atje.


Lajmi kryesor:

Në Shqipëri në kërkim për vrasjen e babë e bir, Florenc Çapja shijon lirinë në Dubai! Kërkesë Gjykatës së Posaçme, mos të veçohet çështja e tij nga e xhaxhait Ardian Çapja


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Parashikimi i motit për ditën e sotme