Përfshihet nga flakët pallati gjatë natës në fshatin Shtyllë në Korçë, banorët zgjohen të tmerruar për të shpëtuar, 3 familje në 'qiell të hapur' në mes të dimrit

KORÇË- Një pallat është përfshirë nga flakët gjatë orëve të natës në fshatin Shtyllë, në Korçë.

Dëmet materiale janë të pallogaritshme, ndërsa fatmirësisht asnjë i lënduar nuk është raportuar. Sipas informacioneve të siguruara në pallat jetonin 3 familje, më pronësi të F.I, V.I dhe F.M, që arritëm te dilnin në kohë jashtë në momentin e rënies së zjarrit.

Nga veprimet e para hetimore dyshohet se zjarri ka rënë aksidentalisht nga oxhaku.

Materialet do t'i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë.

J.GJ./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Basha e Berisha të garojnë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet e pjesshme vendore?×

Lajmi i fundit

John

Theu rekordin dhe u bë pjesë e Guinness, 24-vjeçari nga India bëri 109 pompa në 1 minutë