Perime të kaurdisura me mish të grirë nga zonja Albana

Perime të kaurdisura me mish të grirë

Përbërësit:

 • 500 gr patate
 • 250 gr mish i grirë
 • 2 speca të kuq
 • 2 speca jeshil
 • 2 thelpinj hudhër
 • 4 qepë të njoma
 • 1 lgj soja
 • Vaj bimor
 • Kripë, piper

Përgatitja:

Presim patatet në kubikë dhe i skuqim në vaj të bollshëm. I largojmë nga tenxherja, shtojmë mishin e grirë dhe hudhrat. E lëmë mishin e grirë derisa të kokrrizohet. Shtojmë specat jeshil dhe të kuq, i kaurdisim mirë duke shtuar erëzat dhe 1 lugë soja. Në fund vendosim patatet në gatim dhe bishta qepësh të njoma.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Procesi i Berlinit, të premten në Tiranë mbahet takimi i ministrave të Punëve të Jashtme (AXHENDA)

Procesi i Berlinit, të premten në Tiranë mbahet takimi i ministrave të Punëve të Jashtme (AXHENDA)