Përrallat e Belo Këlliçit nuk ja beson as gruaja e tij

Përrallat e Belo Këlliçit nuk ja beson as gruaja e tij

Belind Këllici dje në Shkëlzen-Tv

Pasi falimentoi me sukses në garën për kryebashkiak të Tiranës, duke humbur me mbi 60.000 vota diferencë nga Erion Veliaj, Belo Këlliçi ka vendosur të hidhet në fushën e ''investigimeve'' duke u përpjekur të fitojë përmes gjobëvënies atë që nuk arriti të fitonte me diplomën e tij falso.

I përkrahur dhe nga të ashtuquajturit Muli dhe nje tip qe quhet Vesho, Belo Këlliçi ka sajuar për vete rolin e komandantit të çetës investigative të Rithemelimit. Tre hetuesit mbledhin dokumentet që gjejnë (Muli përdor rolin e tij si deputet duke besuar se ka më shumë akses), pastaj fillojnë seleksionimin: Lënë mënjanë dokumentet që i përkasin biznesmenëve “miq”(që i paguajnë për të heshtur), i mbyllin në sirtar ata të klanit Berisha (për t’i përdorur kur Berisha të ketë rënë përfundimisht) dhe përdorin ato pak letra që u teprojnë, për betejat e tyre patetike politike.

Natyrisht që tre “investiguesit” bashkë nuk arrijnë të kuptojnë asgjë nga dokumentat që kanë para syve (thonë se njëri i lexon, tjetri i shkruan dhe i treti tërheq vetëm hundët), ndaj, në fund, investigimet përfundojnë në fletushka qesharake.

Belo Këlliçi është i dëshpëruar se askush nuk e merr seriozisht, as gruaja e tij. Ndërsa dje kishte veshur xhaketë e kollaro duke dalë me krenari tek Shkëlzeni-TV për të shpallur një kallëzim kundër Report TV, e shënjestruar prej Belos si një TV kriminale, në të njëjtën kohë në fakt bashkëshortja e tij, Ana, ndodhej pikërisht në studion e Report TV për të prezantuar librin e saj. Kur në mbrëmje, i kthyer në shtëpi, kollovar u mërzit për praninë në “tv e inkrimiminuar”, Ana (që vjen nga një familje e kulturuar) ja mbylli gojën dhe Belo, edhe më i zi nga turpi, nuk foli më asnjë fjalë. I emargjinuar nga Rithemelimi, i emargjinuar edhe në shtëpi.

Këlliçi dje në Shkëlzen-Tv

 

 

Gruaja e tij Ana dje në Report Tv

B.K/xy/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • veri: 13/01/2024 15:31

  Ky eshte Belo KRRICI i pa fytyre sepse populli i Tirones ja dha shuplaken e duhur.

  Përgjigju
 • minushe: 12/01/2024 09:14

  ca i ka pelqy kjo se vertet vjen nga familje fisnikesh

  Përgjigju
  • Denis: 12/01/2024 21:19

   Ky eshte ha muco pi muco

 • populli: 12/01/2024 08:56

  Aman talluni me keta plehera te shoqerise se na vjen turp qe dain neper ekrane. Jane aq injorante e te keqinj saqe edhe komshiu me i tmerrshem i lagjes nuk ju afrohet ketyre delenxhinjeve te Sali Berishes. Asnje meshire per zullumet e Saliut

  Përgjigju
 • cim peka: 11/01/2024 23:57

  Hajdut e quajn ne kombinat dhe ne selite

  Përgjigju
 • Emigrant: 11/01/2024 22:27

  Belind merr nje karrige edhe nje force edhe disa kuti boje edhe hulu ne ndonje vend KU ka levizur qe te kesh pune KU shkoj njerezit per te lyer kepucet se per politike ti...

  Përgjigju
 • Indriti: 11/01/2024 22:09

  Prap ky podoliku

  Përgjigju
 • A...Zh: 11/01/2024 22:03

  Qeneria i marreshin te keqen gjigandit Bolino e Report TV!

  Përgjigju
 • Afrimii: 11/01/2024 21:52

  Hajduuuti selites dhe kombinatit

  Përgjigju
 • Dafina: 11/01/2024 21:29

  Akoma nuk eshte zhdukuuur nga politika ky hajddut

  Përgjigju
 • Zamiri: 11/01/2024 21:22

  Ik o Belo hap nai minimarket aty tek pazari ate bej se shpejt te doli boja

  Përgjigju
 • Shyqyri: 11/01/2024 20:46

  Belindi nuk humbi pee zgjedhjet e bashkise por Kapitulloi !! ????????????

  Përgjigju
 • Ervin: 11/01/2024 20:46

  Kjo jevgha gruaja jevghut

  Përgjigju
 • Muli: 11/01/2024 20:20

  A moj Ana moj Ana. Imagjinoni ne festa e gezime familjare nje super intelektuale si Ledi Shamku detyrohet te ulet ne tavoline me kete gjytrymin.

  Përgjigju
 • Otello: 11/01/2024 20:19

  Ngaqe Belind Kellici nuk di te beje asgje ne jeten e tij dhe per te kuptuar se sa nxe mjafton t'ja degjosh nje fjali neper televizione, familja e futi ne politike se aty menduan ha qyl e pi qyl. Por edhe politika eshte bere pune e veshtire o Belind ziu.

  Përgjigju
 • mesuesja: 11/01/2024 20:18

  Ju e mendoni Belon si nje individ normal, qe vepron sipas nje logjike qytetare? Ai dhe familja e tij veprojne vetem me qellime mashtrimi. Eshte edukate familjare nga e cila nuk shkeputet dot as Beloja. Ata e kane mision zhvatjen apo perfitimet nga tu dale. Nuk e di c'lidhje ka nje vajze si Ana me nivele te tilla, por e verteta eshte kjo nga ne qe i njihim shume mire.

  Përgjigju
 • Arditi: 11/01/2024 19:57

  Ky ska bere nje pune ne jeten e vet

  Përgjigju
 • XXX: 11/01/2024 19:47

  Nuk ka faj Belindi.Kush ka pi pordhet e Saliut eshte i dehur.Te vjen keq qe nje i ri , si Belo , kopjon me te keqin e shoqerise shqiptare.Ai qe shkon pas atij qe eshte shpallur non grada nga dy shtetet me te rendesishme te botes , eshte nje qorr , servil dhe i pa afte.Njerz te tille e kane vendin ne koshin e plehrave.

  Përgjigju
  • Muci: 11/01/2024 20:41

   Posi posi, pse denglat e ketij jevgut qe pati humbjen me te madhe ne historine e partise demokratike do shohim ? Ky qe ska bere nje pune te ndershme ne jete por vetem ka vjedh ne fushate ? Si ky si Saliu nje shtyll kurrizore te kalbur kane

 • Sondazhi i ditës:

  Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Presidenti Macron kërkon nga shkollat franceze të luftojnë antisemitizmin

Presidenti Macron kërkon nga shkollat franceze të luftojnë antisemitizmin