Personazhet më të dashura të Disney me pamje reale (FOTO)

Princi Erik ne filmin vizatimor 'Sirena e vogël'

Artisti dhe stilisti grafik finlandez Jirka Vinse Jonatan Vaatainen është rritur duke parë filmat vizatimorë të Disney-t.

Personazhet më të famshëm të këtyre filmave e kanë frymëzuar që të krijojë vizatime të portreteve sikur të ishin njerëz të vërtetë.

Ai tashmë ka shumë ndjekës të rrjeteve sociale që i pëlqejnë punimet.

Mund të themi që personazhet e viztuara janë më tërheqës se sa personazhet reale të filmave viztimorë.

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A i duhet vendit një klasë krejtësisht e re politike?

Komento