Pezullohen komisionet e KEMP-it, invalidët do vijojnë të marrin pagesën

Një tjetër vendim i marrë nga ministria e Shëndetësisë është mbyllja e komisioneve të KEMP-it deri në përfundim të gjendjes së fatkeqësisë natyrore. Kryeministri Edi Rama sqaroi mbrëmë se të gjithë ata që marrin KEMP dhe në këtë periudhë që gjithçka është mbyllur kishin datën për të dalë para komisionit do të vijojnë që të marrin pagesën normalisht. "Të gjithë ata që nuk mund të paraqiten në komision se nuk funksionojnë do të vijojnë të marrin pagesën e paaftësisë" tha Rama.


Lajmi kryesor:

Të gjitha masat kufizuese për COVID-19 shtyhen PA AFAT përtej 3 prillit! Nga shkolla, lokalet, tubimet, operacionet në publik e privat (URDHRAT)


d.ba./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A i ka përmbushur pritshmëritë Reforma në drejtësi?×

Lajmi i fundit

John

Plagosje me thikë në Vlorë, 22-vjeçari dërgohet me shpejtësi në spital