Plagosi me 2 plumba në këmbë fqinjin në Lezhë, zbardhet dëshmia e autorit: Kishim konflikt që në 2004 pasi ai më helmoi delet

I plagosuri Hile Gjini

1606833933_1606812909gjinilezhe001.jpg

Zbardhet dëshmia e 69-vjeçarit Gjergj Gjini i cili palgosi me 2 plumba në këmbë ditën e sotme në në fshatin Balldre të Lezhës, fqinjin e tij, 43 vjeçarin Hilë Gjini, teksa ky i fundit po dërgonte fëmijët në shkollë me automjetin tip "Benz".

Autori i plagosjes mësohet të ketë thënë në polici se me 43-vjeçarin e plagosur konfliktet i kanë nisur që në vitin 2004, pasi sipas tij ai i kishte helmuar delet. “Kishim konflik që në 2004 pasi ai më helmoi delet”, ka thënë autori mes të tjerash.

Që prej asaj kohe kanë patur konflikte edhe për çështje pronësie dhe sipas tij edhe pak dite më parë kanë debatuar. Ndërkohe të dy familjet ishin me origjinë nga kashnjeti dhe ishin zhvendosur prej vitesh me banim afër njëri tjetrit në Balldre.

2 orë pas ngjarjes është 69-vjeçari Gjergj Gjini i cili prangos në rrethinat e fshatit Balldre, ndërsa u sekuestrua dhe armë me të cilën ka kryer plagosjen.


Lajmi kryesor:

Konflikte për pronat në Lezhë, fqinji plagos me 2 plumba në këmbë Hilë Gjinin teksa dërgonte fëmijët në shkollë! Autori i arrestuar: Në 2004 më helmoi delet (VIDEO)


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duken të drejta kritikat e kryeministrit Rama ndaj BE për vaksinën?×

Lajmi i fundit

John

Akademia e Shkencave jep lajmin e trishtë, ndahet nga jeta profesori i njohur