Plagoset me armë në Laç djali i xhaxhait të Ervis Martinit, u gjet i gjakosur në rrugë (Pamjet)

LAÇ-Plagoset me armë zjarri djali i xhaxhait të Ervis Martinit. Edon Martini 19-vjeç nga Fushë Kuqja e Kurbinit u qëllua me armë pasditen e sotme në hyrje të qytetit në rrugën kryesore në lagjen nr.1. Ai u transportua në spitalin rajonal ku iu dha ndihma e parë dhe më pas në Tiranë te Trauma për ndërhyrje të specializuar, pasi ka marrë disa plagë dhe ndodhet në gjendje të rëndë për jetën.

Policia deklaron se plagosja ka ndodhur në rrethana të paqarta, ndërsa ka nisur hetimet dhe janë ngritur pika kontrolli  si dhe po bëhet krehja e zonës me qëllim kapjen e autorit. Por kush është Ervis Martini? Ai është pronar i disa bizneseve në Tiranë dhe i akuzuar si i dyshuar në përplasjen me armë zjarri në zonën e ish-bllokut në Tiranë në tetor të vitit të kaluar ku mbeti një i vdekur.

Martini mbeti i plagosur nga ngjarja ndërsa pas 7 muajsh në burg u lirua në maj të këtij viti kundrejt garancisë pasurore në vlerën e 5 milionë lekësh të rinj. Ndaj Ervis Martinit prokuroria e Tiranës ka ngritur 7 akuza (lexo këtu të plotë).

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 23:05
Digjet një 'Benz' në Krujë, dyshohet i autorëve të plagosjes së Martinit (VIDEO)

Gjendet një makinë e djegur në fshatin Borizanë të Krujës. Report Tv siguron pamjet e makinës tip 'Benz' në flakë, ndërsa dyshohet se është e autorëve që plagosën Edon Martinin në Laç.

1565471153_Edon.jpg

Makina e djegur ne Kruje
Ora 20:22
Plagosja e Martinit, policia rrethon Laçin për të kapur autorët (FOTO)


Report Tv sjell pamjet nga postblloqet që ka ngritur policia në Mamurras pas plagosjes së 19-vjeçarit Edon Martini. Ndërkohë që po kontrollet edhe e gjithë zona për të shkuar në gjurmët e personave që qëlluan mbi Martinin, i cili është plagosur dhe ndodhet në gjendje të rëndë në Tiranë.

Ora 20:07
Martini u gjet i gjakosur nga banorët, dyshohet se pati shkëmbim zjarri

1565461267_Policia.jpg
Gazetari i Report Tv Julian Shota zbardh detaje të reja nga plagosja me armë zjarri pasditen e sotme në Laç. Ai thotë se Edon Martini u qëllua me armë, ndërsa u gjet i plagosur dhe gjakosur nga banorët në anë të rrugës nacionale.

Të dhënat e para janë kontradiktore, por dyshohet se ka pasur një shkëmbim zjarri mes dy palëve. Banorët i kanë dhënë ndihmën e parë të plagosurit dhe më pas kanë njoftuar ambulancën dhe policinë.

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Një ditë afat për reformën zgjedhore, a mendoni se palët politike do vendosin në favor të qytetarëve?

Komento

Komente

 • nikel: 19/08/2019 11:08

  E vertet .po ky mamurrzaku paska gjo nanji nga ato si i ka vra fatmir haklaj po mos fol kot po merre ak_47 ene shko vriti haklajt e tropojes o bythqim mamurrsi

  Përgjigju
 • mamurrzak: 18/08/2019 19:14

  O patriot fatmir haklaj ka vra nja 3 -4 vet ne mamurras ene kerkush nuk morri hak

  Përgjigju
 • Problemi: 13/08/2019 03:40

  ............................. ...........................

  Përgjigju
 • adios: 11/08/2019 09:43

  Kur kujton se ne krye...del dikush qe ta kujton se ka edhe tjere. Pse more djem si keni gezuar ata lek qe patet?

  Përgjigju
 • SHqipnija mesme: 11/08/2019 07:32

  Po iku Martini, del ì Martin tjetër po ho. Nuk ka noì ndryshim t'modh midis shoqnis njerzore dhe kafshve t'pyllit.

  Përgjigju
 • John: 11/08/2019 05:39

  U shkrift si fis,ca i ka bere miletit Vis Martin nuk eshte qudi se ka zot. Dhe lopet e shpis u ka mar njerzve per bastet. Mendja e madhe ne kte menyre perfundon.

  Përgjigju
  • arlind: 12/08/2019 08:20

   i.ti legen mos i fut gjith i thes o shkerdhat po shan martinajt ti legen ca tkan bere ty martinajt apo je trim ne internet

  • Dajaku: 11/08/2019 13:43

   O rop q*r mos e fut krejt fisin e martinajve

 • tttt: 11/08/2019 01:04

  po te gjithat poshtersite dhe lekt e pista qe i kan bere keto poshtersi vis martinaj te familjaret do i bine se ky penthymi vetem me badigard rrin , e melcifet , nk e kuptoj se si i rrin nga mbrapa dhe hajne plumbin per nje r... qim.

  Përgjigju
  • Paralaqi: 13/08/2019 17:09

   O nerva ke o bossi

 • mamarras: 11/08/2019 00:40

  O gento fatmir haklaj I ka q* Robt ma te fortit

  Përgjigju
  • mamurras: 19/08/2019 10:33

   3 vet vrau fatmir haklaj ne mamurras ene nuk morri kush gjak po lej ato gjona. Apo ke nanji gjo ka ato te 3 si vrau fatmir haklaj

  • Mamurrzak: 11/08/2019 21:19

   O patriot ja ke fut kot po hajt ti ke vu emrin MAMURRAS po nuk e njef fare ate tipin.... se aj topo ka nje histori te gjate me MAMURRZAKET pyt njeher ku i kan vorret⚰️

  • Bami: 11/08/2019 12:28

   Fiks. Nuk ka qenë rrugaç si kto. Ka qenë trim me norma. I doli kundër shtetit, imagjino që kto kokrrat nga laçi as nuk i kishte fare në listë.

 • shoku: 10/08/2019 23:55

  Ky Martini e mban qafen shtrember tani qe kur ra ne hunde lesh ke blloku, kur fillon fshihesh si mi arash dhe fillojne paranoja leket nuk te hyjne me ne pune e nuk i duhesh me njeriu vjen fundi.

  Përgjigju
 • kujtimi: 10/08/2019 23:24

  LERINI ARMET mor djem,,,kthehuni ne rruge te mbare ,,,ngitni qete e parmenden,,,,se do ju hane sorrat,,,..///

  Përgjigju
 • Kafsha: 10/08/2019 21:55

  Na mytën katnart! 30 vjet Shqiperin e mjer e mytën katnart!

  Përgjigju
 • genti: 10/08/2019 20:35

  ne lac si ka henger askujt per farmir haklen jo me per dava qurrsash.

  Përgjigju
  • Daku: 10/08/2019 22:44

   Po pse nuk eshte i forte ne lac ervis Martini? Se ky eshte me emer ne tirane. Ka ndonje tjeter qe eshte me i forte ne lac se kto Martinajt?

  • Vlor: 10/08/2019 22:39

   Iko malok raki ca lac leshi lac demek gango ata hajdutat ne lac thot sikur po thot ne vlore

  • Nasi: 10/08/2019 21:09

   Kush esht vis martini×

Lajmi i fundit

John

Rritje alarmante e të vdekurve nga COVID-i, Maqedonia e Veriut zgjat gjendjen e jashtëzakonshme