'Po bën terrorizëm shtetëror'/ Rama-Bashës: S'thotë kot populli që po të flesh me qenin, do gdhihesh me pleshta

Nga kantieri në lagjen "5 Maji", kryeministri Edi Rama i ka kthyer përgjigje kryedemokratit Lulzim Basha lidhur me akuzën që i bëri ditën e djeshme duke thënë se po bën "terrorizëm shtetëror".

"Terrorizëm shtetëror kaq shumë janë konsumuar fjalët ekstreme sa janë kthyer në groteske, përdoren fjalë që kanë humbur kuptimin, ka të drejtë populli kur thotë po të flesh me qenin, do gdhihen me pleshta, se do të shohësh lart, prap se prap është e pamundur që të mos spërkasin me llumin e tyre, por s'kemi ç'bëmë", tha Rama.


Lajmi kryesor:

Hapet kantieri më i madh në Tiranë i rindërtimit! Rama thumbon kundërshtarët: S'jemi si këta që për njerëzit mendojnë kasolle, vetë me vila në det e kodër


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A vijojnë shqiptarët të mos jenë të ndërgjegjshëm për rrezikun nga Covid-19?×

Lajmi i fundit

John

VIDEO LAJM/ Aktiviteti për polifoninë, Presidenti Meta në Vlorë me qindra qytetarë, pa maska dhe ngjitur me njëri-tjetrin