Tentoi të shpëtonte thesin me bimë medicinale që ia mori rrjedha, mbytet në Vjosë 50-vjeçarja

TEPELENË- Një 50-vjeçare është mbytur në lumin Vjosë, në përpjekje për të shpëtuar thesin me bimët medicinale që kishte mbledhur.

Gazetari i Report Tv, Piro Nase raporton se viktima është identifikuar si Eli Beqiri, e ndërsa ka mbetur e lënduar S.Sh. Mësohet se dy gratë po ktheheshin nga mali i Trebeshinës për të mbledhur bimë medicinale. Por rrjedha e ujit ka marrë thesin me bimët medicinale dhe fatkeqësisht edhe jetën e 50-vjeçares në përpjekje për të shpëtuar "bukën e fëmijëve" të saj.

S.SH  ia ka dalë që të shpëtojë vetën, duke marrë lëndime në trup.Ajo është dërguar në spitalin e Gjirokastrës ku ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si ka ndryshuar cilësia e arsimit gjatë pandemisë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'S'më ftuan'/ Zana Çela i përgjigjet Inva Mulës: Akuza më e rëndë për t'u përtypur! E thirrëm disa herë, na injoroi! Dokumentari nuk tregon historinë e TKOB!