Po shkonte në Bularat, shoqërohet në polici kreu i OMONIA-s për Himarën, Fredi Bejleri

Forcat e Anti-Terrorit dhe Fredi Bejleri

GJIROKASTËR- Kreu i OMONIA-s për Himarën, Fredi Bejleri është shoqëruar në policinë e Gjirokastrës teksa po shkonte në Bularat për ceremoninë e të 40-ave të Kaçifas. 

Në postbllokun e ngritur në lagjen Punëtori në Kakavijë bashkë me Bejlerin, nga forcat e Anti-Terrorit janë shoqëruar edhe 5 persona të tjerë.  Sipas gazetarit të Report Tv, përveç Bejlerit, në komisariatin e Gjirokastrës po mbahen momentalisht edhe shtetasit Robert Bollano, Vasil Gjezo, Nisi Guma, dhe dy shtetas të tjetrr, ende të paidentifikuar.

Fredi ose Dionis Beleri nga Himara dyshohet se ishte pjesmarrës me grupin grek MAVI më 10 Prill 1994 kur edhe u vra ushtari shqiptar, Arsen Llazar Gjini, 20 vjeç nga Semani i Fieri dhe oficeri Fatmir Sali Shehu, 34 vjeç, nga Tepelena. Vrasje e dy ushtarakëve shqiptarë ndodhi në repartin e Peshkëpisë në Gjirokastër. 

Ditën e sotme në Bularat të Gjirokastrës është zhvilluar ceremonia e të 40-ave të minoritarit grek Konstandinos Kaçifas. Në nder të tij për të kryer homazhe në varreza dhe në meshë kanë shkuar banorë të fshatit, nacionalistë të ardhur nga Greqia, Vangjel Dule dhe Spiro Ksera. 

//Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Zjarret në pyje, a kanë reaguar si duhet autoritetet shtetërore?

Komento

Komente

 • Fatmir S. Shehu, I Riu: 26/12/2018 02:35

  Pjestaret e grupit terrorist MAVI qe sulmoi ne pabesi e prapa shpine, naten e si kacake ferrash posten kufitare (me rekrute te parmatosur) te Peshkepise me 10 Prill 1994 (ne oren 2 pas mesnate): Jorgo Anastasulis, Apostolos Kavelas, Marko Kutulla, Fredi Bejleri, Jorgo Kristo, Andrea Kokaveshi, Harallamb Papa e Jorgo Papa duhet te arrestohen sot nga Interpoli kudo ku jane (apo nga organet kompetente Shqiptare nese jane ne Shqiperi), dhe te nxirren para nje gjykate Shqiptare ose para gjykates nderkombetare ne Hage per terrorrizem, grup i organizuar terrorist me qellim te kryerjes se akteve terroriste kunder Shtetit Shqiptar, sulm i armatosur kunder Republikes se Shqiperise, bashkepunim me Sherbimin Sekret Grek (Asfaline) per qellime terroriste, bashkepunim per qellime terroriste me Kishen kult anti-Kristiane te Greqise, dhe krime lufte dhe krime kunder njerezimit. Familjet e te reneve Shqiptare Fatmir S. Shehu e Arsen Ll. Gjini (dhe te te plagosurve te tjere ne posten kufitare), si dhe familjet e 130 ushtareve rekrute te terrorizuar per 6 ore ne ate poste kufitare nga terroristet, duhet po ashtu te kerkojne dhe demshpreblehen (per demtimet financiare, shpirterore dhe emocionale te pesuara) - nga e njejta gjykate qe do te denoje terroristet e mesiperm - me shuma monetare deri 100 millione dollare per seicilen familje. Po ashtu te kthehen (apo paguhen me 10 fishin e cmimit) armet e vjedhura ne ate poste kufitare nga terroristet. Keto demshperblime duhet te paguhen nga terroristet vete, familjet e terroristeve, Asfalia Greke apo dhe Qeveria Greke. Po ashtu qeveria Greke, me vendim gjykate si me siper, duhet te kerkoje falje nderkombetare dhe publike familjeve te te reneve Shqiptare si dhe Qeverise Shqiptare, per kete akt terrorist makaber dhe barbar te kryer nga territori i saj. Qeverise Shqiptare duhet ti jepet e drejta nderkombetare nga e njejta gjykate, te krijoje nje brez sigurie deri 30 milje ne brendesi te territorit Grek duke filluar nga vija kufitare me Shqiperine - dhe ky brez sigurie te ruhet e monitorohet nga ushtria Shqiptare dhe forcat speciale te sigurise se ushtrise Shqiptare. ------------------------------------------------------------------

  Përgjigju
 • niku: 09/12/2018 15:44

  Se kur do te vij mor qen se je autor I masakres se peshkepise.

  Përgjigju
 • Xhimi dani: 09/12/2018 14:04

  ..

  Përgjigju
 • Himarjoti: 08/12/2018 17:31

  Te arrestohet nga Krimet e Renda per vrasje e 4 ushtarakeve shqiptar dhe organizator I bandses terroriste.

  Përgjigju
 • pellumb tusuni: 08/12/2018 16:03

  shqiptar me mbiemrin bejleri

  Përgjigju
 • Bejleri??: 08/12/2018 14:47

  Qenka grek i paster. Burgim te perjetshem.

  Përgjigju
 • ke_te_drejte: 08/12/2018 14:46

  Kreu I OMONIAs Fredi Bejleri????. Nga doli Ky kreu I omonias. ky eshte me shqiptar se shqiptaret.....

  Përgjigju
  • Hahahah: 09/12/2018 18:16

   Me siguri nuk eshte grek.....sa me pelqejne keto greket qe shkruajn shqip. Sikur ta kene gjuhen meme....bravo greket me pagese

  • igih: 08/12/2018 20:35

   Pse more turkoshak /// bejleri shqip te degjohet ty!!!!! ??????×

Lajmi i fundit

John

Moti i keq me dallgë/ Policia: Motorët e ujit e peshkarexhat të mos dalin në det