Poema 'Qielli im' i Zhupës bën bashkë katër artistë të njohur në Tiranë, mes tyre dhe Luiza Xhuvani

E cilësuar, si gjuha më e ëmbël ndër shekuj, poema “Qielli im” e Iliran Xhupës, e interpretuar nga katër artistë të njohur fillimisht në kishën e “Shën Kollit” u shfaq edhe për publikun e Tiranës në Muzeun Historik Kombëtar.

Vargjet poetike të Xhupës, rikthyen në këtë projekt të realizuar në këtë periudhë të vështirë pandemie, Luiza Xhuvanin dhe Ndriçim Xhepën pranë artdashësve

Një rrëfim ndjesish të brendshme, ku komunikimi ishte sa shpirtëror, po aq edhe një ëndërr e realizuar për aktorin-organizator të aktivitetit Kristian Koroveshi

Vargjeve grishëse plot grimca gëzimi e shprese, emocione të përjetuara nga largësia, dashuria dhe vuajtja, kësaj here iu bashkua dhe aktorja Zamira Kita.

v.d./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të shkoni të votoni në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

‘Asgjë s’është e pamundur përballë pasionit tonë’, Rama publikon rrëfimin e të moshuarit që iu shkatërrua shtëpia nga tërmeti: U bë në kushte më të mira se ç’ishte