Pogradec- Sekuestrohen 16 kallëpe lëndë eksplozive C4, arrestohet autori

Në qytetin e Pogradecit janë sekuestruar 16 kallëpe lëndë eksplozive C4, ndërsa është arrestuar poseduesi i lëndës eksplozive.
Policia e Pogradecit mbi bazën e informacioneve të marra në rrugë operative se, një shtetas po transportonte me mjetin e tij lëndë eksplozive me qëllim shitjen, ka organizuar operacionin, ku ka bërë të mundur që në një nga rrugicat e Lagjes '1 Maj' në Pogradec të arrestojë në flagrancë Selajdin Lamlli, 28 vjeç, banues Buçimas-Pogradec.
Ky autor  me mjetin tip Fiat me targa AA 469 FA, poshtë sediljes së parë, iu gjetën dhe iu sekuestruan 16 copë tritol C-4, të futura në tuba plastike, disa prej tyre me fitila ndezës. /atsh/

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve