POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Policia masa 'proteste' tek Kuvendi, tela me gjëmba, gardh hekuri, autobotë uji dhe Specialet në terren (FOTO)

Edhe pse nuk kanë lajmëruar për mbajtjen e një proteste ditën e sotme, Policia e Shtetit ka marrë masat rreth Kuvendit. Janë vënë gardhe rrethues nga pjesa e Parlamentit që lidhet me selinë e Partisë Demokratike, dhe njëjtë si tubimin e shkuar, është rrethuar pedonalja që të çon tek Kuvendi për të mundësuar prej aty kalimin e deputetëve. Opozita e bashkuar shqiptare do të mbajë protestë më 16 mars para kryeministrisë për rrëzimin e kryeministrit Rama siç ata shprehen.

Por në deklarimet e tyre politike janë shprehur gjithashtu se opozita do të protestojë sa herë që do të ketë seancë plenare, pasi me heqjen dorë nga mandatet, e konsiderojnë ilegjitim Parlamentin. Por mesa duket këtë radhë, opozita do t'i ruajë energjitë për protestën e 16 marsit, atë që e kanë vlerësuar si 'uragan për rrëzimin e Ramës'.

Përreth Parlamentit ka forca të dukshme policie, ndërsa brenda rrethimit të Xhamisë së Namazgjasë ngjitur me Parlamentin, janë repartet speciale. Në zbatim të planit të masave është nxjerrë edhe një autobot me ujë, në rast se do të mblidhen protestues dhe do të ketë dhunë, për shpërndarjen e tyre pa përdorur gazin lotsjellës. Nuk mungojnë as telat me gjemba rreth Kuvendit.

 

Ora 09:41
Policia masa 'proteste' tek Kuvendi, tela me gjëmba, gardh hekuri e autobotë uji (FOTO)

Policia rrethon hyrjen nga 'Pedonalja'

1 / 13

Autobot me ujë dhe tela rrethyes te kuvendi

2 / 13

Policia rrethon hyrjen nga 'Pedonalja'

3 / 13

Policia te kuvendi

4 / 13

Policia rrethon hyrjen nga 'Pedonalja'

5 / 13

Policia rrethon hyrjen nga 'Pedonalja'

6 / 13

Policia rrethon hyrjen nga 'Pedonalja'

7 / 13

Policia rrethon hyrjen nga 'Pedonalja'

8 / 13

Policia rrethon hyrjen nga 'Pedonalja'

9 / 13

Policia te kuvendi

10 / 13

Policia rrethon hyrjen nga 'Pedonalja'

11 / 13

Një protestues me pankarta

12 / 13

Forcat speciale brenda Xhamisë

13 / 13
G.M./b.ha.
Komento