Pozitiv me COVID-19? Qeveria japoneze i vjen në ndihmë pacientëve, i dërgon ‘shportën speciale’, komentuesit në internet: Duam të zhvendosemi në Tokio

Pozitiv me COVID-19? Qeveria japoneze i vjen në ndihmë pacientëve, i dërgon ‘shportën speciale’, komentuesit në internet: Duam të zhvendosemi në Tokio

Foto e

JAPONI- Koha covidiane në të cilën po jetojmë nuk është aspak e lehtë, sidomos për personat që rezultojnë pozitiv ndaj virusit. Qeveria japoneze, ka menduar për pacientët që i duhet të përballen me efektet e infektimit dhe pasojat ekonomisë të tij, duke i ardhur në ndihmë me në “shportën speciale”.

Çfarë ka kjo “shportën speciale”? Ushqime! Ushqime për të kaluar ditët e vështira të infektimit, si dhe mos të nevojitet asnjë pacient të dalë nga shtëpia për të bërë pazar.

Ishte një foto e postuar nga një i infektuar në rrjetet sociale ajo që ka bërë bujë ditët e fundit:

Unë rezistova pozitiv me COVID-19 disa ditë më përpara. Çdo mëngjes marr një telefonat, në të cilën më pyesin për gjendjen time shëndetësore. Më pyetën nëse dëshiroja të qëndroja në një hotel, por nuk pranova pasi jetoj vetëm. Më pas më pyetën nëse më duhet “paketa e kujdesit të pacientit”, për të cilin rashë dakord sepse ishte falas. Megjithatë nuk prisja të ishte kaq super!

Pas postimit të tij të cilin e bashkëngjiti me fotografinë, të gjithë ata që e kanë parë kanë kërkuar të zhvendosen në Tokio.

Çfarë përfiton një pacient me COVID-19

 

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Profesionet e lira do tatohen me 15% deri në 23%! Gjokutaj: Do rriten çmimet, nxit informalitetin dhe largimet drejt fqinjëve! Çoçoli: Taksë e padrejtë, diskriminuese

Profesionet e lira do tatohen me 15% deri në 23%! Gjokutaj: Do rriten çmimet, nxit informalitetin dhe largimet drejt fqinjëve! Çoçoli: Taksë e padrejtë, diskriminuese