Pranoi mandatin, Karamelo kundër Bashës: Zgjedhjet e 2017-s legjitime, djegia e mandateve anti-shqiptare

Ligoraq Karamelo

Ligoraq Karamelo është njëri nga kandidatët nga lista vijuese e PD-së që ka pranuar që të marrë mandatin. Ai do të përfaqësojë opozitën e re në Parlament, ndërsa u shpreh sonte se zgjedhjet e 2017-s janë legjitime duke rrëzuar kështu kauzën e opozitës kundër qeverisë. Sipas tij, legjitimitetin e zgjedhjeve nuk e përcaktojnë palët politike në Shqipëri, por ndërkombëtarët.

“Zgjedhjet e 2017-s janë zgjedhje legjitime.  Unë gjykoj, se këtu kemi një rreth vicioz. Pas 2 viteve, papritur shkrep një rrufe dhe themi se zgjedhjet nuk ishin të rregullta. E mira do të ishte që opozita të fokusohej tek skandalet e dala së fundmi. Që në momentin e parë djegien e mandateve e kam cilësuar anti-ligjor dhe e vlerësoj si një vendim anti-shqiptar.

Që në momentin që mandati i deputetit konsiderohet si një “portofol” i një personi, e ka humbur kuptimin e tij. Unë iu drejtova votuesve të qarkut të Korçës. Jam i detyruar të respektoj verdiktin e tyre. Kjo rrugë duhej të ishte bërë nga të gjithë” tha ai në 'Open'.

 • Sondazhi i ditës:

  Ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të humbasin vitin akademik?

Komento

Komente

 • Konjak: 08/03/2019 10:41

  Kjo bote keshtu eshte e ndertuar .NJerezit si nje qenie e pa persosur ,nuk jane te barabart ne mes te barabarteve .Shoqeria njerezore ndahet ne grupe ,sipas zhvillimit .Ka njerez me moralin e ndergjegjes ,dmth me shpirt ,me mendim, arsyetim e gjikim te persosur. Ka njerez me moralin e frikes e interesit ,me shpirte te trazuar, me arsye cope cop .Ka njerez ,te pa moralshem ,pa aresye pa mendim e pa gjikim ;DMTH fiasko ,te pa afte, mashtrus ,shpifes ,dallaveraxhinj ,matrapaz ,qenie pa asnje vlere . Kur njeiu nuk respekton maksimalisht jeten ne grup,sigrisht eshte nje vesaxhi ,se ka per gje tradhetne perbaltien, zagarllekun ,shpifien, xhvatien ,mosmirenjohien etj .As kush s'duhet te besoje mashtrues te tipit ,dallaveraxhinj ;se shpejt do zhgenjeet ,si dhe do te vuaj perbaltien ,nga keta fundurina te pa skrupullt .Keto qenie ,tradhetine e kan ne gjak ,meritojne vetem perbuzie .Zoti na ruajt nga zagarlleku .

  Përgjigju
  • Ponçi: 20/03/2019 02:53

   O Konjak, e paske marre me te dehur kanditaturen e ketij mikut. Shume po te djeg ferrneti. Psikoanalizen e ke qajt se spaske lene vend pa komentu. Thjesht si kureshtar smund te gjykoj por nje sugjerim me takon. Ik e futi noi raki×

Lajmi i fundit

John

Rriten eksportet e mallrave me 33 mld lek në shtator 2021 krahasuar me të njëjtë periudhë të 2020! Zgjerohet deficiti tregtar në vend