Reforma Zgjedhore/ SHBA rinis negociatat me opozitën e re, takim me deputetët në Kryesinë e Kuvendit

Reforma Zgjedhore/ SHBA rinis negociatat me opozitën e re, takim me deputetët në Kryesinë e Kuvendit

TIRANË-Një grup deputetësh të opozitës do të takohen sot në në Kryesinë e Kuvendit në orën 11:30, me shefin e zyres politike të Ambasadës së SHBA, Ian Crawford.

Pas takimit, deputetët do të japin prononcim për mediat.

Kujtojmë se Ian Crawford është një ndër ndikuesit e arritjes së Reformës Zgjedhore e ardhur posaçërisht nga SHBA-ja.

 Përfaqësuesi i Ambasadës Amerikane, Ian Crawford, shef i seksionit politik dhe ekonomik  ka organizuar një takim me përfaqësuesin e PD-së, Oerd Bylykbashin, Damian Gjiknurin, Petrit Vasilin dhe Rudina Hajdarin më 31 maj.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Ehhuuu: 19/06/2020 11:17

    Ama gjuzi paska vajt, ky e zgjidh kete pun

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A merr fund kriza në PD me zgjedhjen e kryetarit të ri më 29 korrik?×

Lajmi i fundit

VIDEOLAJM/ Zjarret në Kanada mbulojnë qytetin e Nju Jorkut me mjegull! Miliona njerëz thithin ajrin e rrezikshëm

VIDEOLAJM/ Zjarret në Kanada mbulojnë qytetin e Nju Jorkut me mjegull! Miliona njerëz thithin ajrin e rrezikshëm