VIDEO/ Dimri nuk do të ikë në Korçë, vijojnë reshjet e dëborës! Ulen ndjeshëm temperaturat

Teksa kemi hyrë në stinën e pranverës dhe do të duhet të ishim duke parë lulet e çelura që i jepnin pamje të gjelbërt dhe plot gjallëri vendit, në Korçë vijojnë reshjet e dëborës. Këtë të martë, prej gati një ore, zona të ndryshme në qarkun e Korçës janë përfshirë nga dëbora.

Pamjet me dëborë janë regjistruar në aksin nacional Korcë-Pogradec. Temperaturat janë ulur ndjeshëm ditën e sotme, 4 gradë në Korcë dhe -1 në Pogradec.

Borëpastruesja ndodhet në zonë për të bërë të mundur kriposjen e rrugës për tu mos u regjistruar problematika.

Aktualisht nuk ka asnjë problem në akset nacionale.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Vlorë/ Aksident te rrethrrotullimi që të çon në Nartë, makina përplaset me bordurat anësore, 2 të plagosur (FOTO)

Vlorë/ Aksident te rrethrrotullimi që të çon në Nartë, makina përplaset me bordurat anësore, 2 të plagosur (FOTO)