Prej 4 muajsh në spital, rikthehet në regjimin 41-bis Emiljano Shullazi! Shoqërohet nga forca të shumta sigurie

Prej 4 muajsh në spital, rikthehet në regjimin 41-bis Emiljano Shullazi! Shoqërohet nga forca të shumta sigurie

Emiljano Shullazi

Emiljano Shullazi, i burgosur në regjimin 41-bis, ka lënë spitalin e burgut, ku ishte i shtruar që prej datës 18 prill 2022 dhe është transferuar në masa të rrepta sigurie në burg, në ambientet e sektorit 41-bis në IEVP “Jordan Misja”.

Lëvizja e tij u krye në masa të rrepta sigurie nën shoqërimin e Forcave Operacionale të DPB, Renea dhe Policisë së Shtetit. Procedura e transferimit është kryer pa asnjë incident.

Kujtojmë se Shullazi prej 2 vitesh po mbahet në regjimin 41 biss. Shullazi i akuzuar dhe dënuar për disa nga ngjarjet kriminale më të rënda në vend nuk është hera e parë që ka probleme shëndetësore. Ai është paraqitur në QSUT edhe në shkurt .

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Veriu i Kosovës, a duhet që Kurti të pranojë kërkesat e SHBA-BE?×

Lajmi i fundit

Shiste kokainë dhe kanabis në lokalin e tij pranë shkollave, arrestohet 26 vjeçari në Korçë (EMRI)

Shiste kokainë dhe kanabis në lokalin e tij pranë shkollave, arrestohet 26 vjeçari në Korçë (EMRI)