Presidenti i ri, Berisha: Negociatat Balla-Alibeaj një farsë

Presidenti i ri, Berisha: Negociatat Balla-Alibeaj një farsë

Mazhoranca dhe opozita e drejtuar nga Enkelejd Alibeaj arritën në një marrëveshje për zgjedhjen e presidentit të ri, ku deri në raundin e tretë duhet të jetë opozita ajo që të propozojë emrin e Presidentit. Kjo për Sali Berishën është një farsë që po zhvillon Rama me opozitën farse.

“Ju ftoj të merrni pjesë në procesin e votimit për kryetar të PD, të votoni të lirë në ndërgjegjen tuaj. Të votoni për të bërë kontrastin më të madh midis procesit tuaj, burra dhe gra, djem dhe vajzave me ideale të larta fisnike dhe farsës së turpshme që po zhvillon Rama me opozitën farse për zgjedhjen e presidentit të ri. I cili duhet të jetë një njeri i nderuar dhe meriton të zgjidhet jo me një farsë por me një procedurë dinjitoze siç e përcakton kushtetuta e vendit”, tha Berisha


Lajmi kryesor:

Berisha nga Berati: Shqipëria rruga kryesore e heroinës në Europë, Rama flet më me pasion për kanabisin sesa për grurin! Presidenti? Negociatat Balla-Alibeaj farsë


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

FOTO/ 246-vjetori i Pavarësisë së SHBA-ve, i pranishëm Meta dhe presidenti i sapozgjedhur Bajram Begaj! Priten nga ambasadorja Yuri Kim