Presioni i penalltive, dy lojtarët e Real Madrid refuzuan të gjuanin kundër Cityt

Presioni i penalltive, dy lojtarët e Real Madrid refuzuan të gjuanin kundër Cityt

Davide Ancelotti dhe i ati, Carlo

Real Madrid kaloi Manchester Cityn pas penalltive dhe tanimë është në gjysmëfinalen e Champions League.

Davide Ancelotti, ndihmëstrajneri i Realit ka bërë me dije se dy nga lojtarët e 'Galaktikëve', Federico Valverde dhe Eder Militao refuzuan të ishin pjesë e gjuajtësve të penalltive të ekipit.

“Federico Valverde ishte planifikuar të gjuante penalltinë e fundit (të pestën), por kur ia komunikova më kërkoi të përjashtohej nga lista sepse ndihej shumë i lodhur”, tha Davide.

Nga ana tjetër, Militao u "justifikua" se ishte shok shumë i mirë me portierin e Cityt, Ederson dhe mund t'ia kuptonte krahun. Në fund buzëqeshi Reali që në gjysmëfinale gjen Bayern Munich.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Vdekja e Raisit mund të nxisë një ‘luftë’ për postin e liderit suprem

Vdekja e Raisit mund të nxisë një ‘luftë’ për postin e liderit suprem