POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Lihen në burg 20 protestuesit e opozitës/ Spaho: Vendim politik, do i dëmshpërblejmë

Kanë dalë sot para gjykatës së krimeve të rënda 50 protestues të cilët u ndaluan nga policia pas protestës së 11 Majit.

Gjykata e Tiranës vendosi masën e arrestit me burg për 20 protestues, 11 me arrest shtëpie dhe 19 detyrim paraqitje.  Vendimi u kundërshtua nga protestuesit dhe familjarëve të tyre të cilët thanë se i vetmi krim që kanë bërë është protesta e lirë dhe paqësore. Procesi gjyqësor është shoqëruar me reagime të forta ndaj gjyqtarit Arben Micko.

Nënkryetari i PD Edmond Spaho, reagoi menjëherë pas dhënies së masave të sigurisë ndaj tyre duke thënë se gjyqtarët dhe prokurorët janë vënë në shërbim të Edi Ramës.

“Gjyqtarët dhe prokurorët janë vënë në shërbim të Edi Ramës. Ata do të japin llogari, kur nesër PD të jetë në pushtet. Këta të burgosur do të cilësohen si persona të burgosur politik. Fundi i Ramës do të jetë i paevitueshëm. Në protestën e radhës do të na ketë më shumë kundër tij”, u shpreh Spaho.

Arrest me burg

Sami Çela

Amdi Begaj

Drilon Çela

Ardit Boçi

Krenar Potka

Saimir Pira

Edlir Saraçi

Elgert Gjoni

Gurali Meetko

Aleksandër Palaj

Marko Bibaj

Zef Ndoci

Gerjon Rama

Klajdi Halili

Orgest Memaj

Fatjo Gjokrosa

Armand Gjoci

Vition Gjoci

Leondard Hastoci

Emiljan Gega

Arrest shtëpie

Armand Picaku

Akeksandër Çela

Arjan Rexhepi

Gjovalin Vokrri

Ervin Bami

Madrit Ulqinaku

Isuf Peqini

Ergis Luku

Erjon Gjoka

Dylber Gjoka

Emiljan Gjoci

m.v./E.L./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Plaku: 15/05/2019 00:06

  Ju kurre,por kurre ama nuk do te vini ne pushtet,....akoma se keni kuptuar qe drejtesia eshte e pavarur nga politika...... Po tregoni mungese inteligjence minimale se kështu siç shpreheni,populli nuk ju voton kurre .

  Përgjigju
 • Xxx: 14/05/2019 17:12

  Çrendesi ka çfar thote komunisti spaho e rendesishme eshte qe te paguajne te gjitha demet qe kane shkaktuar dhe jo ti paguaj shteti nga taksapaguesit

  Përgjigju
 • Ilir: 14/05/2019 16:30

  Shume mire, vazhdoni behuni mish per top per politiken e sotme. Shikoni pabesine e madhe qe po ndjek Lul Basha tani ne opozite dhe kuptojeni se sa me i keq mund te jete ne pozite. Per Sahit Dollapin u cu e desh dogji drejtori policie e cdo gje. Po per ju lind pyetja, a po e ve ujin ne zjarr. Thirrini mendjes, klasa politike ne Shqiperi duhet shporrur sepse po tallet me ne.

  Përgjigju
 • Bch: 14/05/2019 15:58

  Ti edmond spaho kur ta cosh cupen,motren,dhe gruan ne pastrim te kokave te peshkut dhe te sjellin ato te ardhura aq sa mund ti demshperblesh ata bastard,demshperblej,por jo me leket e popullit,injorat!!

  Përgjigju
  • sali krimineli: 14/05/2019 16:46

   Ti or djale nuk qenke ne vete.po ne gjithe jeten paguajm me leket e popullit se per ate po luftojm.te gjithe kriminelet do ti bejm te denuar politik,sic bem kaq vjet.dhe ata qe ishin brenda per perdhunim neve i demshperblyem si te denuar politik.misioni jone eshte kete vend neve ta rrenojm dhe kurre mos te ngre koke se ashtu na thone eproret tane.se ne jemi demokrat dhe demokraci eshte ajo qe duam ne dhe te bejm cte duam ne se kush eshte kundra ne eshte komunist.,ne jemi aq te trash sa si fjale e dim por nuk i dim rendesin demokracis.ca na di neve ti?//kot zbritem nga mali ne??kot i kemi gjithe ato kafshe me vete?/??pranadaj mblidh mendjen.ne nuk duam as ligje dhe as taksa.asnjee taks per shqiptaret,cdo gje do behet me leke broxhe dhe 12 breza shqiptaret te paguajn borxhet e marra nga ne.

 • Populli: 14/05/2019 15:30

  Mire bete qe I late arrest me burg por beni gati prangat per gjyqetaret qe do u jap vendimin se mos na del ndonje gjyqetare si ajo e Balliut qe e liroj pacavure gjyqetare

  Përgjigju
  • Robi: 14/05/2019 18:13

   E shikoni cfare monstra ka pd ja, plaku i pjerdhur Spaho thotë do demshperblejme naziskinet e Mamurrasit që janë prapa hekurave për shishet molotov. Shikoni cfare ka pd ja drejtues, prof. I mjerë Spaho