Basha: Protestuesit u lanë në burg nga babai gjyqtar i n/kryetarit të FREESH-it

Lulzim Basha akuzoi sot se babai i nënkryetarit të FRESSH-it Artur Micko, gjyqtari politik i Rilindjes Arben Micko, mbajti në burg 20 protestues e arrestuar nga protesta e së shtunës. "Mesazhin e dytë e kam për të shoqëruarit dhe të arrestuarit nga protesta e së shtunës. U them se nuk jeni vetëm, sakrifica juaj për demokraci është shënuar në kujtesën e cdo qytetari. Ju jeni të burgosur politik, cdo e drejtë e juaja do të vihet në vend. Dhunuesit do të vendosen para përgjegjësisë duke nisur me babain e n/kryetarit të FREESH-it, mbajti në arrest 19 protestues, këtij palo gjyqtari i them se asgjë nuk do të shpëtojë" tha Basha.


Lajmi kryesor:

Basha: Gati për negociata me ndihmën e ndërkombëtarëve, por pa Ramën


  • Sondazhi i ditës:

    Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?×

Lajmi i fundit

John

‘Ethet’ për një karrige në Bundestag, sfida e një shqiptari që kandidon për CDU: Edhe pa Merkel do jemi njësoj