Protesta për rafinerinë e Ballshit, policia procedon 8 persona

Protesta për rafinerinë e Ballshit, policia procedon 8 persona

Tetë persona janë proceduar penalisht ditën e djeshme (14 shtator) për zhvllimin e protestës përpara rafinerisë së Ballshit.

Ata u dërguan në komisariatin e Mallakastrës dhe janë proceduar për thyerjen e masave anticovid të vendosur nga ministria e Shëndetësisë.

"Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Mallakastër, në përfundim të veprimeve të kryera në lidhje me protestën e paligjshme të zhvilluar ditën e djeshme para hyrjes kryesore të Ndërmarjes së Përpunimit të Thellë të Naftës në Ballsh, proceduan penalisht 8 persona për veprën penale “Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime e manifestime të paligjshme" - njofton policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprime të mëtejshme procedurale.


Lajmi kryesor:

Rimblidhen protestuesit përpara rafinerisë së Ballshit, banori: Kryeministri të vijë me zgjidhje konkrete


  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Dinamo 'shkelmon' krizën edhe me 10 lojtarë, 'Nëndetësja' fiton në Laç dhe sheh sipërfaqen! Igli Tare në stadium

VIDEO/ Dinamo 'shkelmon' krizën edhe me 10 lojtarë, 'Nëndetësja' fiton në Laç dhe sheh sipërfaqen! Igli Tare në stadium