POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Protesta/ Përplasja e studentëve me efektivët, Kryemadhi: Policët harrojnë që paguhen me paratë e qytetarëve

Duke marr shkas nga tensionet e protestës së studentëve në Fakultetin Ekonomik e Juridik, Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi i bëri thirrje Policisë së Shtetit dhe dekanateve të fakulteteve që të distancohen nga korrupsioni i qeverisë Rama dhe të ndalen së ushtruari dhunë mbi studentët. Ajo u shpreh se sjellja e sotme e policëve karshi studentëve demonstroi se në të vërtetë ata po paguhen me paratë e drogës.

Kryemadhi iu drejtua ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj që të mos lejojë policët që të ushtrojnë dhunë mbi studentët, që fare mirë në moshë mund të jenë fëmijët e tyre.

"Këta policë po harrojnë që po paguhen me paratë e qytetarëve, harrojnë që një ditë fëmijët e tyre do të goditen nga një tjetër polic. Sjellja e tyre tregon se në të vërtetë ata po paguhen me paratë e drogës.I bëj thirrje ministrit të Brendshëm, si praktikant i Kishës Katolike, që të mos lejojë policët të vendosin dorë mbi studentët. Z.Lleshaj lëshime është që të mos veprosh ndaj këtyre kriminelëve”, iu drejtua Kryemadhi Sandër Lleshajt.

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim i i bëri thirrje edhe dekanatit që të mos bëhen bashkëpunëtorë me qeverinë “e korruptuar” të Ramës.

“Dekanati të mos bëhet bashkëpunëtor sepse nesër do të jenë viktimat e parë të thertores së Edi Ramës. Do të humbasin pensionin e profesorit ose më keq akoma, do të përfundojnë me një pension social, në mos me një përballje penale”, u shpreh Kryemadhi.

a.s./r.k.
Komento

Komente

 • Rruqja: 11/01/2019 14:42

  Hall i madh e ka pushtu familjen presidencjale si grupumin e hajdutris L.S.I. jane ne kembe te dy burr e gru per te mbrojt veten e tyre por gjoja ju keput shpirti per studentet apo kushtetuten ketyre sheikeve provincjal qe e lane popullin pa brek tani kane nje vit qe skan ku te hane dhe jane bere si hjena e zgjebosura qe per te mbrojt studentet apo kushtetuten po pasurin prrallore gje zoterojn .po mos harroni o ju te merakosuret e halleve te popullit se populli ju ka bo lanet me mac e me mi dhe sa me shum ju te cirreni ac me shume zbuloheni para popullit .Drejtedia e re do bjere bi ju se shpejti .

  Përgjigju
  • Robi: 11/01/2019 20:19

   Nafije Dybeku Ba***lla plagjiatura Hijena Hundederrja në aksion, sa e uritur për gjak dhe e urryer kjo hijene politike që tremb fëmijët kur del para ekranit dhe bën thirrje për revolucion baxhellian të projektuar në Haremin Veror të Jales nga Nafije Dybeku Baxh***es që ka plagjiature diplomë

  • lsmailim: 11/01/2019 16:45

   Mbeshtes qind per qind parfolesin.