POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Pak protestues në Vlorë/ Mbështetësit e PD i presin Ramës 'biletën' vetëm vajtje me 'Air Albania' (FOTO+VIDEO)

Partia Demokratike mblodhi një grup protestuesish sot në Vlorë, në vijim të mobilizimit të militantëve në çdo qytet të vendit, për protestën e 16 shkurtit. Edhe pse të pakët në numër, vlonjatët kanë zgjedhur të bëjnë ironi me kryeministrin Edi Rama dhe kompaninë "Air Albania". Kjo e fundit ende nuk ka nisur fluturimet edhe pse kanë kaluar disa muaj që prej inaugurimit të linjës së parë ajrore shqiptare. Me ironi mbështetësit e PD i kanë prerë Ramës "biletën" me "Air Albania" vetëm vajtje, duke përcjellë kështu mesazhe për largimin e tij. 

Kësaj proteste në qytetin bregdetar nuk i është bashkuar kryedemokrati Lulzim Basha i cili sot ka zhvilluar një takim me simpatizantë në Kukës. PD ka nisur prej disa ditësh përgatitjet për të mobilizuar sa më shumë mbështetës për protestën e 16 shkurtit përpara Kryeministrisë e paralajmëruar si radikale. Por pjesëmarrja në tubimet e organizuara në rrethe ka qenë e vogël.

l.q.//Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • Babalja: 08/02/2019 19:42

    Fiks ne shoqate eshte kthyer shqupi.

    Përgjigju
  • Hinglateri: 08/02/2019 18:56

    Tani ngelet ti prisni lesht e bo...es Rames

    Përgjigju