PS dominon Këshillin Bashkiak të Patosit

Partia Socialiste fiton me 89.82% Këshillin Bashkiak të Patosit. Partitë e tjera kanë marrë: PDS 3.42%, PSD 2.81% dhe BD 2.73%.


Lajmi kryesor:

Përfundon numërimi/ Si ndahen anëtarët e Këshillave bashkiak në gjithë Shqipërinë


  • Sondazhi i ditës:

    A bënë zgjedhjen e duhur demokratët duke konfirmuar Lulzim Bashën në krye të PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Logjika e Bashës në 2019 e bën humbës në zgjedhjet brenda PD-së, shumica ka qene kundër tij