PS forcë e parë në Këshillin Bashkiak të Mirditës me çerekun e votave

PS ka marrë vetëm çerekun e votave totale për Këshillin Bashkiak të Mirditës ose 24.77%. Por ajo mbetet forcë e parë. Forcë e dytë është AAK me 16.36%, e treta PDS 13.58% ndërsa partitë e tjera kanë: PKD 2.97%, PSM 3.5%, PASH 15.95%, FRD 3.42%, PSD 12.01%, PUK 3.03%, PSD 12.01% dhe kandidati i pavarur Fran Jushi 2.9%.


Lajmi kryesor:

Përfundon numërimi/ Si ndahen anëtarët e Këshillave bashkiak në gjithë Shqipërinë


  • Sondazhi i ditës:

    A bënë zgjedhjen e duhur demokratët duke konfirmuar Lulzim Bashën në krye të PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Logjika e Bashës në 2019 e bën humbës në zgjedhjet brenda PD-së, shumica ka qene kundër tij