PS merr gjysmën e Këshillit Bashkiak në Mat

PS fiton gjysmën e Këshillit Bashkiak në Memaliaj ose 51.36% të votave ndërsa gjysma tjetër ndahet mes ABDE 10.35%, PDS 6.74%, P.GJ 7.73%, P.R.D.SH 7.09%, ADK 5.79%, PSM 5.01% dhe PSD 3.94%.


Lajmi kryesor:

Përfundon numërimi/ Si ndahen anëtarët e Këshillave bashkiak në gjithë Shqipërinë


  • Sondazhi i ditës:

    A bënë zgjedhjen e duhur demokratët duke konfirmuar Lulzim Bashën në krye të PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Logjika e Bashës në 2019 e bën humbës në zgjedhjet brenda PD-së, shumica ka qene kundër tij