PS-ja fiton bindshëm dhe Këshillin Bashkiak të Korçës

PS ashtu si bashkinë fiton bindshëm dhe Këshillin Bashkiak të Korçës me 76.94%% ose treçerekun e votave totale. Ndërsa Bindja Demokratike paraqitet dobët me  3.83%. Partitë e tjera vijojnë BLD 1.9%, PDS 2.46%, P.GJ 3.97%, PSM 2.95% dhe FRD 3.93%.

 


Lajmi kryesor:

Përfundon numërimi/ Si ndahen anëtarët e Këshillave bashkiak në gjithë Shqipërinë


  • Sondazhi i ditës:

    BE heq kufizimet dhe pak raste ditore, a mendoni se mbaroi pandemia në Shqipëri?×

Lajmi i fundit

John

Frrok Çupi në Repolitix: Berisha 'tirani' i fundit në Ballkan, pas Millosheviç dhe Izetbekoviç, prandaj është e vëmendshme Amerika