Putin i dhuron një limuzinë ‘Aurus’ Kim Jong Un-it, shfaqen të dy duke udhëtuar së bashku

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un hipën në një limuzinë ‘Aurus’ që Putin ia dhuroi Kim Jong Un, gjatë vizitës së tij në Korenë e Veriut.

Imazhet janë publikuar nga Agjencia Qendrore Koreane e Lajmeve më 20 qershor 2024.

Mes sigurisë së rreptë, të dy udhëheqësit shfrytëzuan momentin për të treguar se sa e ngushtë është bërë marrëdhënia e tyre e punës gjatë asaj që ishte një ‘vizitë e mrekullueshme në Phenian nga Putini', e para e tij në gati një çerek shekulli.

Udhëtimi me limuzinë, i cili duket i krijuar vetëm për të realizuar fotot, u zhvillua pasi të dy liderët kishin nënshkruar një marrëveshje që përfshinte një premtim të ndërsjellë të mbrojtjes, një nga lëvizjet më të rëndësishme të Rusisë në Azi për vite me radhë që Kim tha se përbënte një "aleancë".

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Vjedhja e skrapit në kombinatin e Poliçanit, ish-ministri Çuçi pyetet në Prokurorinë e Beratit

Vjedhja e skrapit në kombinatin e Poliçanit, ish-ministri Çuçi pyetet në Prokurorinë e Beratit